Syncplicity

Usługa backupu danych dostarczana przez Syncplicity.

W skrócie:

Usługa backupu danych dostarczana przez Syncplicity.

Wśród wielu zagranicznych usług backupu online Syncplicity wyróżnia się możliwością wskazania miejsca przechowywania plików użytkownika. Do dyspozycji są centra danych w Stanach Zjednoczonych lub Unii Europejskiej, co w kontekście RODO i ogólnie rozumianego bezpieczeństwa danych wydaje się kluczowym argumentem za wyborem tej usługi.

Syncplicity to zasadniczo narzędzie do synchronizacji danych między wszystkimi komputerami i urządzeniami użytkownika. Z uwagi na fakt, że dane te wysyłane i przechowywane są również w chmurze, Syncplicity staje się pełnoprawnym narzędziem backupu danych z punktów końcowych.

Zobacz również:

Do dyspozycji mamy natywnego klienta dla Windows, macOS, iOS i Androida z możliwością zarządzania danymi przez przeglądarkę. Agent usługi umożliwia definiowanie wykluczeń plików i folderów z backupu, wspiera funkcje wersjonowania oraz współpracy z dokumentami. Każda zmiana w pliku, np. kliknięcie Zapisz w Wordzie, wymusza natychmiastowe wysłanie aktualnej wersji dokumentu do chmury Syncplicity.

W aplikacji mobilnej użytkownik może dodatkowo edytować i dodawać adnotacje do dokumentów Office i PDF online, otwierać prezentacje PowerPoint na urządzeniu bezpośrednio z chmury oraz oznaczać ważne dokumenty jako Ulubione, aby zapewnić sobie dostęp do nich w trybie offline. Syncplicity dostępna jest w pełni funkcjonalnej wersji Personal 10 GB bez żadnych opłat, która pozwala zapoznać się z możliwościami usługi.

W wersji dla firm Syncplicity integruje się z usługami Active Directory, pozwala na definiowanie polityk zabezpieczeń dla grup użytkowników oraz zdalne oczyszczanie ich urządzeń, np. w przypadku kradzieży.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: