Synology DS112+

Synology DS112+ ma miejsce na jeden dysk twardy. Pracą serwera steruje nowy procesor, Marvell 6282, taktowany zegarem 2000 MHz. Poza gniazdkiem gigabitowym urządzenia ma trzy porty USB, z tego dwa obsługują standard 3.0.

Budowa

Synology DS112+ nie jest jeszcze sprzedawany w Polsce. Trafił do nas prosto z Taiwanu. Podobnie jak w serwerze QNAP-a TS-119P II także i tutaj mamy nowy procesor, Marvell 6282, taktowany zegarem 2000 MHz, oraz dwa z trzech gniazdek USB obsługujące standard 3.0. W specyfikacji wspomina się o obsłudze nie tylko dysku twardego, ale i SSD, niestety tylko przez wolniejszy interfejs SATA II.

Możliwości

Oprogramowanie jest bardzo bogate. Dostępny jest serwer multimediów, obsługa iTunes, stacje audio, foto, pobierania plików z Internetu, obsługa kamer IP oraz serwer poczty. Na dysku urządzenia można umieścić serwer WWW z MySQL-em i PHP. Serwer pozwala na tworzenie użytkowników i grup oraz przydzielanie im uprawnień. Oprócz standardowego prawa do zapisu można jeszcze udostępnić prawo do przeglądania katalogu, modyfikowanie istniejących plików i zablokować możliwość ich pobierania. W wybranych wypadkach można wysyłać e-maila lub SMS.

Wyniki testu

wydajność odczytu

wydajność odczytu

wydajność zapisu

wydajność zapisu

czas obsługi pliku w odczycie

czas obsługi pliku w odczycie

czas obsługi pliku w zapisie

czas obsługi pliku w zapisie

Synology jest szybszy od QNAP-a z tym samym procesorem. W teście, przy użyciu redakcyjnego Raptora uzyskaliśmy 680 Mb/s zarówno podczas odczytu jak i w czasie zapisu. Nieźle, ale gorzej od rekordu. Wybierając dysk ekologiczny trzeba się liczyć ze zwolnieniami. Do obsługi jednego pliku serwerowi wystarczało sześć milisekund.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier