Synology DS415 play

Synology DS415 play to nowoczesny i wydajny serwer NAS o multimedialnym charakterze.

Wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor Intel Atom CE5335 (2 x 1,6 GHz), gigabajt pamięci RAM i możliwość sprzętowego transkodowania filmów zapisanym w formatach H.264 (AVC), MPEG-4 Part 2, MPEG-2, VC-1. Mieści cztery dyski, które łączy czy rozbudowana macierz dyskowa obsługująca tryby RAID: 0, 1, 5 , 6 i 10.

Obudowa serwera umożliwia szybkich montaż dysków w specjalnych wnękach umieszczonych z przodu obudowy. Do każdej z wnęk przypisana jest oddzielna dioda, która świeci się na zielono gdy dyski pracują poprawnie, lub na czerwono w razie awarii któregoś z nośników.

Z tyłu obudowy umieszczono cztery gniazda USB (w tym dwa USB 3.0), które mogą służyć do podłączania dodatkowych adapterów USB. Dodatkowe gniazdo USB 3.0 umieszczone z przodu obudowy ułatwia podłączanie do zewnętrznych nośników, których zawartość może być automatycznie archiwizowana przez serwer.

Synology DS415 play ma tandem wentylatorów, które pracują bardzo cicho i skutecznie schładzają dyski. Co ważne w razie awarii jednego z wentylatorów, drugi będzie pracować z wyższą szybkością, tak aby zapewnić skuteczną wymianę powietrza wewnątrz obudowy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: