TCL U49P6046 4K

TCL U49P6046 4K to elegancki model, oferujący zaawansowane funkcje poprawy jakości obrazu. Co potrafi?

Zalety:

  • Jakość obrazu 4K
  • Obsługa HDR
  • 10 Bit Panel
  • Micro Dimming
  • Funkcje SmartTV

Wady:

  • Możliwość uszkodzenia wyświetlacza przy trybie 4:3

TCL U49P6046 4K to telewizor 4K o przekątnej ekranu 49", czyli pokazujący obraz w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli przy jasności wynoszącej 270 cd/m2. Zwraca uwagę samą obudową - smukła rama została wykonana ze szczotkowanego aluminium, co wygląda niezwykle estetycznie. Wspierana jest technologia HDR, mająca duży wpływ na odzwierciedlenie kolorów, co przekłada się na komfort oglądania, a także 10 Bit Panel - oferuje 64 razy więcej kolorów niż w standardowym telewizorze! Na tym jednak nie koniec funkcji piorpawy jakości - kolejna funkcja to Micro Dimming, która analizuje treści wideo w 200 oddzielnych strefach, tak, aby w sposób niezależny dostosować kontrast pomiędzy jasnymi i ciemnymi obszarami.

SmartTV w 4K

TCL U49P6046 4K to SmartTV, działający pod kontrolą systemu Android. Pozwala to na dostęp do popularnych aplikacji i serwisów, jak YouTube czy Netflix, a także cieszenia się grami z tableta i smartfona. Oczywiście nie brak możliwości przeglądania internetu, korzystania z usług VOD, a także obsługi Chromecast - co pozwala przesyłać ulubione multimedia i aplikacje z telefonu, tabletu lub laptopa wprost do telewizora. Funkcja ta współpracuje z najbardziej popularnymi urządzeniami na rynku: iPhone, iPad, telefonami z Androidem oraz tabletami Mac, Windows i Chromebook. Telewizor TLC ma dwa wbudowane głośniki o łącznej mocy 16 W. Zastosowano w nich technologie Dolby Digital Plus oraz DTS Premium Sound.

Zobacz również:

  • Telewizor TCL C64, czyli świetna jakość obrazu w przystępnej cenie

Co jednak dziwi, to wprowadzenie możliwości oglądania obrazu w trybie 4:3, ale instrukcja ostrzega, że jego długotrwałe używanie może doprowadzić do... uszkodzenia wyświetlacza! Powstaje zatem pytanie, po co został on wprowadzony?

TCL U49P6046 4K - podsumowanie

TCL U49P6046 4K to dobry telewizor w dobrej cenie. Może spokojnie stać się miejscem multimedialnej rozrywki dla całej rodziny, a ze względu na przekątną, nada się nawet do dużych salonów. Jeśli nie potrzebny Ci tryb 4:3, będzie to z pewnością udana inwestycja.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: