TCL U55C7006

TCL U55C7006 to interesujący, ale nie pozbawiony pewnych wad model. Zobacz, co można policzyć w nim na plus, a co na minus?

TCL U55C7006

W skrócie:

TCL U55C7006 nie jest modelem perfekcyjny, jednak w stosunku do ceny prezentuje bardzo dobrą jakość.

Zalety:

  • Rozdzielczość 4K
  • USB 3.0
  • Dobra cena

Wady:

  • Jakość dźwięku
  • Smugi przy dynamicznych scenach

TCL U55C7006 to model z ekranem o przekątnej 55", pokazujący obraz w rozdzielczość 4K UHD (3840 x 2160 pikseli). Jego realizm zapewnia system reprodukcji kolorów Wide Color Gamut - dzięki temu możliwe jest naturalne oddanie barw - a optymalna jasność i kontrast są osiągane dzięki funkcji HDR Pro. Niestety, przy bardziej dynamicznych scenach - czy to w filmach akcji, czy też podczas oglądania sportu - potrafią pojawić się nieprzyjemne smugi. Telewizor ma matrycę LED o częstotliwości odświeżania 1600 Hz. Wyposażono go w dwa - dość średniej jakości - głośniki 10 W oraz dekoder dźwięku przestrzennego, który charakteryzuje się całkowicie bezstratną transmisją ze źródła.

TCL U55C7006 to model Smart TV, więc oczywiście posiada moduł Wi-fi, a w obudowie znalazło miejsce na dwa porty USB 3.0 oraz 3 wejścia HDMI. Całość działa pod kontrolą systemu Android, co umożliwia sterowanie telewizorem za pomocą smartfona - do czego służy aplikacja T-Cast. Niestety, gdzieniegdzie brakuje w niej polskich określeń i zwrotów. To niewielki minus, podobnie jak gubienie układu posortowanych kanałów. Zważywszy jednak na bardzo przystępną cenę, warto rozważyć zakup tego modelu.

Zobacz również:

  • Telewizor TCL C64, czyli świetna jakość obrazu w przystępnej cenie

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: