TFO H-302BRXL i H-302CRXL

Zalety:

  • wysoka jakość wydruków
  • wysoka wydajność
  • niska cena

Wady:

  • krótka gwarancja
  • błędy przy instalacji

Marka TFO to prawdziwy specjalista od niskobudżetowego drukowania. Przyzwoita jakość połączona z niezwykle atrakcyjną ceną przełożyły się na czwarte miejsce w naszym teście.

Produkty TFO zazwyczaj zdobywają lokaty tuż za czołówką w naszych testach. Mocną stroną producenta okazuje się atrakcyjna wycena oraz stabilna jakość zamienników. Kartridże są sprzedawane w kartonikach, a producent zadbał o ich odpowiednie zabezpieczenie przed rozlaniem. Niska cena przekłada się niestety na brak instrukcji oraz zaledwie roczne wsparcie gwarancyjne.

Pomimo drobnych niedogodności tusze TFO mogą pochwalić się dobrą wydajnością. Producent deklaruje, że jego kartridże mają pojemność 17 ml i 15 ml. Nasze pomiary wskazały na blisko 14 ml atramentu w obydwu zasobnikach. Pomimo tego wydajność zestawu nie zostawia nic do życzenia. Udało się zadrukować 362 strony w kolorze i 780 stron w czerni i bieli. To jedne z najlepszych rezultatów w teście. Taka wydajność w połączeniu z niską ceną zestawu przekłada się na koszt wydruku pojedynczej strony na poziomie 39 groszy, a więc o 40% mniejszy niż w przypadku produktów HP.

Podczas pierwszej instalacji, styki kartridżów wymagały przeczyszczenia - dopiero po czwartej próbie drukarka zaczęła pracować.