TP-Link Archer C9

Zalety:

  • Funkcja Beamforming
  • Możliwość konfiguracji poprzez aplikację mobilną
  • Możliwość pracy jako serwer
  • Dobra wydajność

Wady:

  • Czasem przerywa połączenie przy korzystaniu z VPN

TP-Link Archer C9 to ruter na każdą kieszeń. Jakie są jego zalety?

TP-Link Archer C9 to router z obsługą standardu 802.11ac. Urządzenie wyposażono w trzy odczepiane anteny, a dzięki funkcji Beamforming można konkretnie ukierunkować sygnał bezprzewodowy. Dwa pasma sieci WiFi umożliwiają transfer danych z szybkościami 600 Mb/s (pasmo 2,4 GHz) oraz 1300 Mb/s (5 GHz). Jeśli chodzi o połączenia przewodowe, to w urządzeniu znajdziemy cztery gigabitowe porty LAN, jeden port WAN oraz dwa porty USB - 2.0 i 3.0. Konfigurację można wykonać za pośrednictwem komputera lub dzięki aplikacji TP-Link Tether. W obu przypadkach jest ona bardzo prosta i nie powinna nikomu sprawić problemów. Bardziej doświadczeni użytkownicy mogą skorzystać z szerokiego wyboru ustawień zaawansowanych.

TP-Link Archer C9 może pełnić swoją podstawową rolę, czyli dostarczać sieć lub też - dzięki portom USB - stać się serwerem FTP, SMB i multimediów (DLNA) dla sieci domowej. Obsługuje także sieciowe drukarki oraz urządzenia wielofunkcyjne. Dzięki specjalnej aplikacji, współdzielenie pasma przez poszczególne urządzenia zostało bardzo dobrze rozwiązane. Zarówno w trakcie normalnego transferu danych, jak i wymiany danych pomiędzy urządzeniami w sieci lokalnej, szybkość transferu jest naprawdę dobra i nie można narzekać na wydajność - a to w sumie najważniejsze. Jednak uwaga - jeśli korzystamy z usług sieci VPN, połączenie potrafi się zerwać.

TP-Link Archer C9 to model wart polecenia do domu i biura. Nie można mieć co do niego większych zastrzeżeń, a cena urządzenia sprawia, że jest ono w zasięgu każdego.