TRENDnet TEW-827DRU

Zalety:

  • Technologia MU-MIMO
  • Funkcja StreamBoost
  • Szyfrowanie danych

Wady:

  • Transfer danych w sieci domowej mógłby być szybszy

TRENDnet TEW-827DRU to router korzystający ze standardu AC2600. Został wyposażony w technologie StreamBoost oraz MU-MIMO,

TRENDnet TEW-827DRU to czteroantenowy router, który jest przeznaczony do użytkowania w zatłoczonych sieciach domowych. Pracuje w dwóch pasmach z prędkością do 1733 Mbps (AC) oraz 800 Mbps (N). Zastosowana w nim technologia MU-MIMO pozwala na poprawę wydajności, umożliwiając jednoczesne połączenia z wieloma urządzeniami. Inne praktyczne rozwiązanie to funkcja StreamBoost - odpowiada za ustalanie priorytetów, kształtowanie ruchu i mapowanie urządzeń. Kształtowanie ruchu przydziela optymalną przepustowość dla każdego urządzenia z możliwością wprowadzenia zmian ręcznie. Dzięki mapowaniu urządzenie wyświetla listę wszystkich podłączonych klientów, wykorzystanie sieci w czasie rzeczywistym i przegląd historii. Docenią to gracz, jak i osoby oglądające streaming materiałów multimedialnych.

TRENDnet TEW-827DRU ma port USB 3.0 , co pozwala na przesyłanie plików w sieci domowej. Można chronić transfer danych dzięki wbudowanemu szyfrowaniu. Ten router bezprzewodowy wspiera także obsługę sieci VPN. Trzeba jednak zauważyć, że transfer danych w sieci domowej mógłby być szybszy. Można by też trochę przyczepić się do niewygodnego interfejsu konfiguracji, jednak nie jest on na tyle skomplikowany, aby po chwili nie przyzwyczaić się do niego.

Podsumowując: TRENDnet TEW-827DRU to mocne urządzenie, które sprawdza się w swojej roli. Powinno sprawdzić się zarówno w mieszkaniu, jak i przestrzeni biurowej, dlatego warto rozważyć zakup.