Tab A8

Lenovo Tab A8 to dobry wybór dla osób, które szukają mniejszego tabletu,ale dobrze wykonanego i funkcjonalnego. Wyposażony jest w 8 calowy ekran, który pracuje w naturalnej rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Wyświetlacz wykonany jest w technologii IPS, oferuje szerokie kąty widzenia i ma wysoką jasność (339 cd /m2).

Przy maksymalnej sile podświetlenia ekranu obraz jest dobrze widoczny nawet w słoneczny dzień. Mocną stroną urządzenia jest też obudowa, która jest starannie wykonana z dobrej jakości materiałów. Nie są na niej widoczne odciski palców a materiał użyty do jej budowy jest odporny na porysowania. Jest przy tym cienka i odpowiednio sztywna (217x136x9 mm). Duże przyciski umieszczone na krawędzi obudowy są wygodne w obsłudze (regulacja głośności, zasilanie). Tablet wyposażony jest w moduł GPS, modem 3G (małe karty SIM), kartę sieciową Wi-Fi (IEEE 802.11 b/g/n) i Bluetooth. Wbudowany czytnik kart pamięci (MicroSD) pozwala powiększyć przestrzeń dyskową (16 GB) o dodatkowe 32 GB.

Urządzenie wyposażone jest w czterordzeniowy układ Mediateka MTK8382 z procesorem o częstotliwości 1,3 GHz i układem graficznym Mail 400 MP. Układ graficzny nie należy do najwydajniejszych, ale bez problemów na tablecie można pograć w najnowsze gry. W testach mierzących wydajność urządzenia wypadł bardzo dobrze wyraźnie pozostawiając za sobą alternatywne konfiguracje z dwurdzeniowymi procesorami. Ustępuje tylko najwydajniejszym modelom Asus Fonepad 7 LTE i Modecomowi Freetab 9000 IPS ICG. Dobrze spisał się też podczas testów mierzących wydajność akumulatora pozwalając na ponad 500 minut przeglądania internetu przy jasności ekranu zmniejszonej do 200 cd/m2. Zwiększenie jasności ekranu do maksimum skróciło czas pracy do 379 minut, co również jest jednym z najlepszych wyników.

Tablet sprzedawany jest z zainstalowanym Androidem 4.2.2, który działa szybko i stabilnie. Niestety nie jest wyposażony w gniazdo HDMI, jest tylko małe gniazdo USB, które służy również do ładowania akumulatora. W pudełku nie ma uchwytu samochodowego jest tylko zasilacz sieciowy i kabel USB. Lenovo Tab A8 ma dobrej jakości głośniki i system Dolby Audio, dzięki niemu można dostosować barwę dźwięku, skorzystać z efektu uwydatniania dialogów, normalizacji głośności. Aplikacja do ustawiania dźwięku jest bardzo rozbudowana a wszystkie opcje przedstawione są w formie czytelnych grafik. Producent dodał też aplikację Smart Side Bar, który można wykorzystać do szybkiego uruchamiania ulubionych aplikacji.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: