Tacens Algeo

Jeżeli szukasz niedrogiej i przewiewnej konstrukcji to Tacens Algeo z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Obudowa wyposażona jest w trzy wentylatory w tym jeden większy – 230x230 mm umieszczony w panelu bocznym, którzy schładza wnętrze komputera. Z boku zamontowano potencjometr za pomocą, którego możemy regulować prędkość działania dodatkowych wentylatorów. Zamontowanie tak dużego wentylatora w ściance bocznej skutecznie obniża temperaturę, jaka panuje we wnętrzu komputera - w porównaniu do obudów z kominem zamontowanym tuż nad procesorem, średnio o 10 stopni. Także nie musimy obawiać się letnich upałów.

W górnej ściance obudowy zaprojektowano bardzo duży otwór wentylacyjny, dlatego Algeo ma słabe właściwości tłumiące i słychać pracę wentylatorów karty graficznej, zestawu chłodzącego procesor jak i twardego dysku. I to jest główne źródło hałasu, bo dodatkowych wentylatorów ustawionych na minimalną prędkość nie słychać.

Tacens Algeo wyróżnia się ciekawą stylistyką, pomalowana na wysoki połysk prezentuje się bardzo ładnie, bez zbędnych świecidełek czy fikuśnych okienek.

W środku to raczej standardowa konstrukcja, bez możliwości szybkiego montażu napędów optycznych, czy też twardych dysków. W przeciwieństwie jednak do tańszych obudów, pozbawiona jest większości ostrych krawędzi.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: