Talon – niedroga obudowa dla graczy

Xigmatek Talon to starannie wykonana i dobrze zaprojektowana obudowa za rozsądne pieniądze. Wyposażona jest w wydajny system chłodzenia oparty na dużych wentylatorach, ma mocna stalową konstrukcję i przystosowaną jest do montażu dysków SSD. Doskonale nadaje się do budowy wydajnego komputera do gier.

Xigmatek Talon to średniej wielkości obudowa (561 x 553 x 220 mm), niemal w całości wykonana ze stalowej blachy (jedynie przedni i górny panel jest plastykowy). Wyposażona jest w trzy duże zatoki 5,25 cala, z charakterystycznymi ustawionymi pod kątem zaślepkami. Przedni panel można ściągnąć (mocowany jest na klipsy) a w bocznym zamontowano okienko, przez, które widać wnętrze obudowy. Obudowa wyposażona jest też w świecące wentylatory, które doświetlają wnętrze. W nocy wygląda to super. Na górze zamontowano dodatkowe gniazda USB 2.0, USB 3.0 i audio. Dzięki temu jest do nich wygodny dostęp gdy obudowa stoi na podłodze.

Talon – niedroga obudowa dla graczy

Ciekawostką jest to, że jest ona lekko „pochylona” do przodu co nadaje jej dodatkowo nietuzinkowego wyglądu. Świetnym pomysłem jest też zamontowanie okienka na górze obudowy! Tego typu rozwiązanie widzimy bardzo rzadko a szkoda.

Szkielet i boki obudowy wykonane są z grubej blachy pomalowanej na czarny kolor. To mocna i starannie wykonana konstrukcja, która pozbawiona jest ostrych brzegów, czy zadziorów. Panel boczny można szybko odkręcić i mamy wygodny dostęp do wnętrza obudowy.

Talon – niedroga obudowa dla graczy

W środku jest wystarczająco dużo miejsca na montaż standardowych płyt głównych wykonanych w formacie ATX. Xigmatek zadbał też o to żeby można było w prosty sposób ograniczyć plątaninę kabli. Zaprojektował w tym celu specjalne otwory na spodzie obudowy pozwalające na ich ukrycie. To sprytne rozwiązanie, które znajdziemy w najdroższych obudowach.

Talon – niedroga obudowa dla graczy

W środku obudowy jest miejsce na montaż ośmiu standardowych dysków twardych (3,5 cali) lub trzech 3,5 calowych i 5 2,5 calowych. Montujemy je w specjalnych wnękach, bez konieczności używania śrubokrętu . Dyski umieszczone są tak, aby były schładzane za pomocą przednich wentylatorów. Dodatkową zaletą jest usytuowanie ich w poprzek osi obudowy. Dzięki temu zajmują mniej miejsca w jej wnętrzu a jest więcej miejsca na kartę graficzną. Mamy też do nich wygodny dostęp. Szyny umożliwiają zmontowanie szybkich dysków SSD a to spory atut bo dyski te są coraz tańsze ai kilkukrotnie szybsze od standardowych nośników. Stają się podstawowym wyposażaniem każdego wydajnego komputera.

Talon – niedroga obudowa dla graczy

Xigmatek Talon nawet z fabrycznym zestawem wentylatorów pozwala na bezproblemowe chłodzenie nawet najwydajniejszych podzespołów. Przedni wentylator 200 mm dodawany przez producenta ma za zadnie wprowadzać do wnętrza komputera zimne powietrze z zewnątrz (przy okazji schładza dyski). Kolejny 140 mm zamontowany jest na tylnej ściance obudowy i wyprowadza ciepłe powietrze na zewnątrz. Co istotne można je opcjonalne zastąpić parą dwóch 120 mm wentylatorów. Jest też możliwość zamontowania dodatkowych wentylatorów na górnym panelu obudowy.

Sprzęt do testów dostarczył www.caseking.pl

Talon – niedroga obudowa dla graczy

W środku obudowy jest sporo miejsca na nawet duży układ chłodzący procesor i najdłuższe karty graficzne (do 34 cm). W tylnym panelu zaprojektowano otwory na węże do układu chłodzącego wodą. Zasilacz montowany jest na dole obudowy, dzięki temu minimalizuje się plątanina kabli. Większość otworów wentylacyjnych wyposażona jest w filtry zapobiegające przedostawaniu się kurzu do wnętrza obudowy.

Talon – niedroga obudowa dla graczy

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: