Tanie i dobre okulary VR - Modecom Volcano Blaze

Okulary VR stają się coraz popularniejsze i chociaż wszyscy zwracają uwagę na najbardziej zaawansowane modele, to w sprzedaży pojawiły się też tańsze odpowiedniki jak Modecom Volcano Blaze, które również sprawiają sporo frajdy.

Modecom Volcano Blaze składa się z plastikowych okularów z dwoma soczewkami, producent dodaje też bezprzewodowy kontroler. Cały zestaw kosztuje niecałe 170 zł.

Tanie i dobre okulary VR - Modecom Volcano Blaze

Modecom Volcano Blaze jest starannie wykonany z dobrej jakości materiałów. Oferuje też nowoczesną stylistykę.

Modecom Volcano Blaze do pracy wymaga smartfona o przekątnej od 4,5 do 5,7 cali, który montuje się w specjalnej klapce umieszczonej z przodu urządzenia.

Zobacz również:

Tanie i dobre okulary VR - Modecom Volcano Blaze

Modecom Volcano Blaze

Okulary mają miękką wyściółkę i wygodne leżą na głowie. Mocuje się je za pomocą trzech pasków.

Tanie i dobre okulary VR - Modecom Volcano Blaze

Modecom Volcano Blaze

Na górze obudowy zamontowano dwa suwaki, którymi można regulować rozstaw soczewek.

Tanie i dobre okulary VR - Modecom Volcano Blaze

Mocowanie smartfona za pomocą przyssawek i klapka z magnetycznym zaczepem spisują się tak jak powinny. Nawet przy szybszych ruchach głową klapka nie otwiera się a smartfon jest pewnie przymocowany.

Przyssawki zamontowane w klapce trzymają smartfon we właściwej pozycji i nie pozwalają mu się odczepić.

Klapka zamykana jest na magnetyczny zaczep i ma blokadę przed całkowitym otwarciem co minimalizuje ryzyko wypadnięcia smartfona po jej przypadkowym otwarciu.

Gry i aplikacje VR

Modecom nie udostępnia swojego oprogramowania, ale wyszczególnia listę aplikacji i gier, które kompatybilne są z dołączonym do okularów kontrolerem.

Na początek warto zainstalować Google Cardboard, za pomocą, którego można pobierać aplikacje i gry stworzone z myślą o rzeczywistości wirtualnej. Można też instalować aplikacje bezpośrednio ze sklepu Google Play, jak np. VR Moon Walk.

Po zainstalowaniu programu, lub gry VR ekran smartfona dzielony jest na dwie części. Jedna generuje obraz dla lewego oka, druga dla prawego (stereoskopia).

Modecom Volcano Blaze w praktyce

Efekt 3D jest wyraźny i sprawia sporo frajdy. Czasami tylko przy szybszych ruchach głową można zaobserwować „przycinanie” się animacji. To jednak wina programów, które nie są dobrze zoptymalizowane.

Modecom Volcano Blaze testowaliśmy ze smartfonem Samsung Galaxy S7.

Najczęściej za pomocą gogli można oglądać świat VR. Do poruszania się po nim warto wykorzystać dołączany do okularów kontroler, który pełni funkcję miniaturowego gamepada z przełącznikiem kierunku i dodatkowymi przyciskami.

Tanie i dobre okulary VR - Modecom Volcano Blaze

W skład zestawu MODECOM VOLCANO BLAZE wchodzi bezprzewodowy kontroler Bluetooth, który pozwala na pracę w dwóch trybach: w trybie Gamepada do obsługi gier współpracujących z zewnętrznymi kontrolerami Bluetooth. Drugi tryb to tryb kontrolera, który przeznaczony jest do bezprzewodowej obsługi różnych funkcji urządzenia z systemem Android (np. zmiana poziomu głośności, aktywacja migawki w aparacie lub po prostu w funkcji kursora myszki.

Kontroler większość osób intuicyjne będzie trzymać w jednej dłoni, ale zauważyliśmy, że najlepiej obsługuje się go jak gamepada. Kciukiem lewej ręki sterujemy ruchami postaci (okrągły przełącznik na kontrolerze) a kciukiem prawej dłoni obsługujemy dodatkowe przyciski .

Modecom Volcano Blaze kupić czy nie?

Modecom Volcano Blaze dobrze spełnia swoje zadanie i jest jak najbardziej godny polecenia. Efekt przebywania w wirtualnym świetnie robi spore wrażenie chociaż głębia obrazu i perspektywa nie prezentują się tak widowiskowo jak w topowych okularach VR. Volcano Blaze z nawiązką rekompensuje to przystępną ceną.

Okulary są lekkie a dzięki możliwości regulacji rozstawu soczewek mogą zamontować je dorośli i młodsze osoby. Pamiętajcie tylko, żeby ograniczać przebywanie w wirtualnej rzeczywistości, szczególnie dzieciom.

Podłączanie kontrolera do smartfona

Sparowanie gamepada ze smartfonem sprawia trochę kłopotu, dlatego poniżej znajdziecie listę czynności jakie należy wykonać.

1. Ustawić przełącznik na pozycję game <w lewo>

2. Włączyć gamepad przyciskiem Start

3. Włączyć moduł BT w telefonie

4. Sparować urządzenia

5. Ustawić przełącznik na pozycję key <w prawo>

6. Uruchomić aplikację Google Cardboard

7. Nacisnąć i przytrzymać klawisz Select przez 4 sek.

8. Użyć ruchów głowy lub joysticka do wybrania ikony

9. Użyć przycisku Start do potwierdzenia wyboru

10. Użyć przycisku Select do wyjścia z aplikacji


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: