Taxon - oprogramowanie do zarządzania dokumentacją firmową

Porządek w dokumentacji firmowej to podstawa. Jak usprawnić obieg faktur pomiędzy naszym przedsiębiorstwem a księgowością? W takim przypadku warto skorzystać z dedykowanego oprogramowania. Takiego jak na przykład prezentowany w tym artykule Taxon.

Zalety:

  • Intuicyjna obsługa
  • Niewielki koszt w przypadku dużej ilości dokumentów
  • Wsparcie ekspertów ds. księgowości
  • Aplikacja web oraz na Android i iOS

Wady:

  • Brak widocznych wad

Przedsiębiorcy liczą nie tylko pieniądze, ale również czas, który muszą poświęcić na poszczególne zadania. Dlatego też żaden biznesmen nie lubi tracić kolejnej godziny na zbieranie dokumentów sprzedażowych i zakupowych. Przecież w tym czasie mógłby pozyskać nowy kontrakt, czyli po prostu - zarabiać. W takim przypadku warto skorzystać ze specjalnego oprogramowania, które stworzone jest dla nowoczesnych przedsiębiorców. Takich, którzy cenią swój czas. Taxon to rozbudowana aplikacja dostępna na komputery oraz urządzenia mobilne. Pozwala na szybkie wystawienie faktur, przedstawienie dokumentacji księgowości oraz zapewnia monitorowanie podatków i kosztów. Co ciekawe, przedsiębiorstwa generujące niewielką ilość dokumentów, a konkretnie do dziesięciu miesięcznie (faktur sprzedażowych i kosztowych), nie zapłacą za oprogramowanie ani złotówki.

Taxon - oprogramowanie do zarządzania dokumentacją firmową

Taxon to nie tylko aplikacja do faktur

Zacznijmy od tego, co oferuje przedsiębiorcy aplikacja. Przede wszystkim właściciel firmy otrzymuje porady księgowe online. Dzięki temu nie tylko wystawimy fakturę, ale również zyskamy pomoc w uporządkowaniu całej dokumentacji. Oprócz tego załoga Taxon udziela konsultacji podatkowych. Jak to działa w praktyce? Zadajemy pytanie za pomocą czatu. Dzięki temu zyskujemy archiwum wymiany wiadomości. Aplikacja wysyła nam również powiadomienie o odpowiedzi pracownika księgowości. Oczywiście, jeśli pojawi się jakiekolwiek pytanie związane z nagłym problemem istnieje również możliwość rozmowy telefonicznej. Co prawda obecnie trwa pandemia, przez co kontakt fizyczny jest ograniczony, aczkolwiek osoba, która jest zainteresowana spotkaniem na żywo może to zrobić, ponieważ Taxon posiada swoje biura w całej Polsce.

Zobacz również:

  • Recenzja: Pakiet Przedsiębiorcy Faktura VAT, czyli co każda firma potrzebuje na co dzień

Kolejną funkcją jest ewidencja faktur. Za jej pomocą możemy zająć się kontrolą kosztów oraz firmowymi podatkami. Wystawiamy fakturę, wprowadzamy dokumenty zakupowe, a następnie księgowi rozliczają je, księgują i w imieniu przedsiębiorcy wysyłają do urzędu. Dzięki tak sprawnej realizacji poszczególnych działań otrzymujemy powiadomienie o wysokości podatku do zapłaty. Krótko mówiąc - nie musimy tracić czasu na wizyty w biurze rachunkowym, a dostęp do dokumentów mamy praktycznie z każdego miejsca na świecie. Oprogramowanie przekazuje nam comiesięczny raport, abyśmy jako właściciel firmy wiedzieli o zobowiązaniach wobec Urzędu Skarbowego i ZUS. Taxon rozlicza VAT, PIT 36, PIT 4R, ZUS i inne ważne dla przedsiębiorców podatki. W raporcie uzyskujemy informację na temat zysku lub straty za określony przedział czasowy.

Czasami nie wiemy, jak rozliczyć jakiś dokument, a nie chcemy zrobić czegoś źle z obawy o konsekwencje z tym związane. W tym przypadku Taxon również ułatwia zadanie, ponieważ pozwala nam dodać zdjęcia, skan lub plik, po czym oprogramowanie załatwia rozliczenie za nas.

Najważniejsza funkcja, czyli wystawianie faktur, również jest niezwykle intuicyjna. Możemy utworzyć nowy dokument w języku polskim lub angielskim. Istnieje możliwość wyboru różnych walut, a także konkretnych dokumentów, między innymi: faktur eksportowych, krajowych, zaliczkowych czy VAT marża. Co ważne, jeśli wystawimy do dziesięciu dokumentów miesięcznie, nie poniesiemy z tego tytułu żadnych kosztów.

Taxon - oprogramowanie do zarządzania dokumentacją firmową

Jak zacząć korzystać z aplikacji?

Rozpoczęcie “przygody” z Taxon jest niezwykle proste. Odwiedzamy stronę producenta oprogramowania, klikamy “załóż konto”, a następnie wpisujemy wszystkie niezbędne dane, o które prosi formularz. Mowa między innymi o adresie e-mail, haśle, naszym imieniu i nazwisku czy o numerze telefonu. Następnie wchodzimy na stronę app.taxon.pl. Kiedy już zalogujemy się do oprogramowania (zarówno w wersji przeglądarkowej, jak i mobilnej) widzimy na pulpicie nasze przychody i koszty. Po dodaniu pierwszych dokumentów, możemy sprawdzić jaki jest bilans naszej firmy. Oprogramowanie informuje również, jakie mamy podatki do zapłaty, co z kolei pozwala na bieżąco monitorować zobowiązania wobec ZUS i US. Zagłębiając się w poszczególne kategorie, widzimy również korespondencję z biurem rachunkowym, a także listę kontrahentów. W ustawieniach naszej firmy możemy wpisać wszystkie informacje niezbędne do prowadzenia działalności. Mowa o nazwie firmy, naszym numerze NIP i REGON. Wybieramy rodzaje działalności według kodów PKD, umieszczamy informacje na temat naszego urzędu skarbowego oraz ustalamy numer konta bankowego, który będzie umieszczony na fakturach. Jak widać, oprogramowanie nie wymaga od nas specjalistycznej wiedzy, ponieważ sztuczna inteligencja pomaga nam w zachowaniu wszystkich wymogów związanych z wystawianiem faktur oraz generowaniem kosztów. Rzecz jasna, jeśli potrzebne będzie zaczerpnięcie wiedzy od ekspertów podatkowych, możemy szybko wysłać zapytanie związane z tym tematem.

Taxon - oprogramowanie do zarządzania dokumentacją firmową
Taxon - oprogramowanie do zarządzania dokumentacją firmową
Taxon - oprogramowanie do zarządzania dokumentacją firmową

Taxon to również świetne oprogramowanie dla biur rachunkowych

Co prawda aplikacja jest sama w sobie w pewnym stopniu biurem rachunkowym, jednak to nie przeszkadza, aby księgowi mogli ją wykorzystać w celu ułatwienia sobie codziennych zadań. Za pomocą Taxon klient może wystawiać faktury. Z kolei biuro rachunkowe może zaksięgować wszystkie dokumenty, a także wysłać deklaracje podatkowe do urzędu. Następnie każdego miesiąca przedsiębiorca otrzyma podsumowanie z informacjami o kwotach do zapłaty PIT, VAT i ZUS. Jest to więc bardzo proste i wygodne rozwiązanie dla obu stron. Dodatkowo wykorzystywanie tak nowoczesnego oprogramowania pozwoli zwiększyć atrakcyjność oferty biura rachunkowego, co z kolei może zachęcić przedsiębiorców do podjęcia współpracy.

Taxon - oprogramowanie do zarządzania dokumentacją firmową

Ile to kosztuje?

Odpowiednie prowadzenie przedsiębiorstwa to przede wszystkim skrupulatne zarządzanie budżetem. Dlatego też warto wiedzieć, ile kosztuje aplikacja do faktur Taxon. Jeśli (co dość prawdopodobne) na początku będziemy wystawiali do dziesięciu faktur kosztowych i zakupowych (łącznie 20 dokumentów) nie zapłacimy za korzystanie z oprogramowania ani złotówki. Zwiększając ich liczbę do osiemdziesięciu dokumentów (po 40 faktur zakupowych i kosztowych) korzystanie z aplikacji będzie nas kosztować osiem złotych miesięcznie, co jest niewielką kwotą za tak duże możliwości, jakie oferuje Taxon. W przypadku aż czterystu dokumentów miesięcznie zapłacimy zaledwie… osiemnaście złotych. Jest to więc naprawdę korzystna oferta.

Taxon - oprogramowanie do zarządzania dokumentacją firmową

Podsumowanie

Korzyści, jakie płyną z użytkowania oprogramowania Taxon sprawiają, że jest to pozycja wręcz obowiązkowa dla każdego przedsiębiorcy. Krótko mówiąc - wszystkie formalności związane z prowadzeniem firmy przestaną być przysłowiową piętą Achillesową dla osoby zajmującej się zarządzaniem dokumentacją. Dużym atutem aplikacji Taxon jest nie tylko atrakcyjna cena, ale również intuicyjna obsługa i pełne wsparcie związane z podatkami. Szybkie wystawienie faktury, dodanie kosztów, raporty finansowe, porady oferowane przez biuro księgowe oraz - przede wszystkim sprawne działanie; to cechy, które pozwolą nam na sprawne prowadzenie nowoczesnego przedsiębiorstwa. Aby poznać bliżej oprogramowanie Taxon warto odwiedzić stronę producenta klikając w ten link.

Taxon - oprogramowanie do zarządzania dokumentacją firmową

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: