Tefal Explorer Serie 60

Zalety:

  • bardzo niski
  • skuteczność sprzątania w trudno dostępnych miejscach
  • bogaty zestaw akcesoriów w zestawie
  • funkcja mopowania

Wady:

  • brak funkcji mapowania - nawigacja żyroskopem
  • brak zapasowego filtra w zestawie
  • niska skuteczność sprzątania mocnych zabrudzeń na dywanach

Explorer Serie 60 to kompaktowy robot odkurzający z funkcją mopowania podłogi. To, co go wyróżnia to wysokość nieprzekraczająca 6 cm oraz stylowy wygląd.

Tefal Explorer Serie 60 to jeden z najniższych robotów odkurzających na rynku, w przeciwieństwie do konkurentów jego wysokość wynosi jedynie 6 cm. Urządzenie prezentuje się stylowo i nowocześnie, dzięki białej, matowej obudowie i minimalistycznemu panelowi sterowania.

Pod górną pokrywą umieszczono główny przycisk zasilania oraz 400-mililitrowy pojemnik na brud z filtrem EPA. Na bocznej części urządzenia, będącej jednocześnie zderzakiem, znajdziemy czujnik pomiaru odległości oraz kamerę umożliwiającą śledzenie linii ścian. Za sprzątanie odpowiada pojedyncza elektroszczotka (włos + guma), umiejscowiona pod spodem urządzenia oraz zestaw dwóch bocznych szczotek silikonowych, które pomagają zbierać zanieczyszczenia przy krawędziach pomieszczenia.

Tefal Explorer Serie 60

W zestawie, oprócz stacji ładującej i zasilacza, znajdują się dodatkowe akcesoria: pojemnik na wodę o pojemności 110 ml oraz dwie ściereczki z mikrofibry, szczoteczka do czyszczenia filtra i innych elementów oraz specjalne narzędzie do wyjmowania przedniego koła, w celu pozbycia się zanieczyszczeń.

Robot automatyczny Explorer Serie 60 nie został wyposażony w funkcję mapowania, lecz należy przyznać, że nowoczesne rozwiązanie Smart Exploration 4.0 z wbudowanym żyroskopem zapewnia logiczne i uporządkowane poruszanie się robota po całej powierzchni mieszkania. Urządzenie posiada czujniki przednie, które pozwalają na omijanie ewentualnych przeszkód oraz trzy czujniki zapobiegające upadkowi, dzięki którym po wykryciu schodów lub szczelin robot zmieni kierunek. Niestety wśród funkcji zabrakło wirtualnej bariery pozwalającej wyznaczać granice, w których odkurzacz może się poruszać.

Za pomocą specjalnej aplikacji Tefal Robots możemy w pełni kontrolować pracę urządzenia - wybrać tryb (Methodic, Spot lub Wall follow), moc działania (Eco, Standard oraz Max) czy zadecydować kiedy robot ma rozpoczynać swoją pracę. Niestety podczas pierwszej instalacji natrafiliśmy na pewne komplikacje, o których więcej przeczytacie w pełnej recenzji robota.

Niestety wśród funkcji zabrakło wirtualnej bariery pozwalającej wyznaczać granice, w których odkurzacz może się poruszać.

Robot Explorer Serie 60, posiada także funkcję mopa. W zestawie znajdziemy zbiornik na wodę o pojemności 110 ml oraz ściereczkę z mikrofibry. Jak wspominaliśmy we wstępie - system jednoczesnego odkurzania i mycia podłogi nie zastąpi pracy tradycyjnego mopa. Dlatego musimy mieć świadomość, że za pomocą nakładki mopującej nie wyczyścimy większych zabrudzeń na podłodze.

Tefal Explorer Serie 60

Plusem jest to, że bez problemu możemy odczepić każdy element urządzenia w celu wyczyszczenia, w zestawie znalazło się nawet specjalne urządzenie do wyciągania przedniego koła.

Robot dobrze poradził sobie ze sprzątaniem trudno dostępnych miejsc, dostał wysoką notę także przez to, że w przeciwieństwie do innych odkurzaczy wjeżdżał pod naprawdę niskie meble. Nieco gorzej wypadł jeśli chodzi o zbieranie zabrudzeń z dywanów oraz omijanie przeszkód, które pojawiały się na jego drodze. Za dodatkowy zestaw dwóch szczotek bocznych oraz filtra zapłacimy 65 zł.

Robot jest objęty 24-miesięczną gwarancją producenta.

TUTAJ znajdziecie pełną recnezję robota Explorer Serie 60