Test UPS'a Ever ECO Pro 1200 AVR CDS

W skrócie:

Firmowy informatyk może bez problemu skontrolować wszystkie parametry pracy UPS-a, ustawić alarmy i działania dotyczące zasilania – w tym progi napięć, czy też skontrolować stan naładowania baterii. A pracownik? No cóż, po prostu ma coś zainstalowanego pod biurkiem.

Zalety:

  • Wszędzie się zmieści

Wady:

  • Brak wyświetlacza

Pierwsza rzecz, która zwraca uwagę po wyjęciu tego zasilacza z pudełka, to wąska, smukła i jednocześnie długa, jasna obudowa. Dzięki takiemu kształtowi UPS bez problemu zmieści się pod każdym biurkiem, nawet jeśli nie ma tam zbyt dużo miejsca.

UPS jest wręcz do bólu uproszczony, przez co idealnie nadaje się do biura, gdzie o tego typu sprzęt nie zawsze dba się w wystarczający sposób. Po prostu po postawieniu pod biurkiem ma działać.

O stanie zasilacza informują jedynie komunikaty dźwiękowe i jedna migająca w różny sposób i świecąca kilkoma kolorami dioda. Gdyby nie tabelka komunikatów umieszczona na obudowie, trudno by było użytkownikowi zorientować się, w jakim trybie zasilacz pracuje w danej chwili. Na szczęście, ze strony WWW producenta do zasilacza pobrać można wyjątkowo dobrze przygotowane i funkcjonalne oprogramowanie monitorujące i sterujące jego pracą.

Zobacz również:

  • Czy kupowanie używanej karty graficznej ma sens?