Test UPS'a Ever ECO Pro 1200 AVR CDS

Pierwsza rzecz, która zwraca uwagę po wyjęciu tego zasilacza z pudełka, to wąska, smukła i jednocześnie długa, jasna obudowa. Dzięki takiemu kształtowi UPS bez problemu zmieści się pod każdym biurkiem, nawet jeśli nie ma tam zbyt dużo miejsca.

W skrócie:

Firmowy informatyk może bez problemu skontrolować wszystkie parametry pracy UPS-a, ustawić alarmy i działania dotyczące zasilania – w tym progi napięć, czy też skontrolować stan naładowania baterii. A pracownik? No cóż, po prostu ma coś zainstalowanego pod biurkiem.

Zalety:

  • Wszędzie się zmieści

Wady:

  • Brak wyświetlacza

UPS jest wręcz do bólu uproszczony, przez co idealnie nadaje się do biura, gdzie o tego typu sprzęt nie zawsze dba się w wystarczający sposób. Po prostu po postawieniu pod biurkiem ma działać.

O stanie zasilacza informują jedynie komunikaty dźwiękowe i jedna migająca w różny sposób i świecąca kilkoma kolorami dioda. Gdyby nie tabelka komunikatów umieszczona na obudowie, trudno by było użytkownikowi zorientować się, w jakim trybie zasilacz pracuje w danej chwili. Na szczęście, ze strony WWW producenta do zasilacza pobrać można wyjątkowo dobrze przygotowane i funkcjonalne oprogramowanie monitorujące i sterujące jego pracą.

Zobacz również:

  • Najtańsze karty graficzne - skorzystaj z wyjątkowych okazji! [31-03-2023]