Test Wiko WIM Lite

Wiko Mobile to francuska marka, powstała sześć lat temu. Pomimo krótkiego stażu na rynku w jej ofercie można odnaleźć kilka ciekawych modeli z niskiej i średniej półki cenowej. Jednym z nich jest WIM Lite.

W skrócie:

Bardzo dobrze wykonany hardware smartfona szkoda że software nie nadąża

Zalety:

  • Wydajny procesor
  • 3 GB RAM
  • Świetny aparat

Wady:

  • Głośnik
  • Nakładki i aplikacje w smartfonie

Urządzenie wydajnością deklasuje bezpośrednich konkurentów. Niektóre wyniki benchmarków są nawet lepsze niż w modelach za 1000–1500 zł. Wszystko za sprawą dobrej specyfikacji opartej na ośmiordzeniowym procesorze Qualcomm Snapdragon 435, wspartym przez 3 GB pamięci RAM. WIM Lite to jedyny spośród testowanych smartfonów za mniej niż 800 zł z aż 32 GB pamięci ROM.

Marka Wiko kieruje swoje urządzenia do młodych i energicznych osób. Założenie to zostało odzwierciedlone w specyfikacji aparatów. Przednia kamera w modelu WIM Lite ma największą matrycę w całym teście, oferując rozdzielczość 16 megapikseli. Zdjęcia odznaczają się też wysoką szczegółowością. Czas pracy na jednym ładowaniu może sięgnąć 48 godzin przy normalnym użytkowaniu.

Zobacz również:

  • Jaki smartfon warto teraz kupić? Przedstawiamy najlepsze modele na każdą kieszeń

Świetna specyfikacja w niskiej cenie została uzyskana kosztem jakości zastosowanych materiałów. Połyskliwy plastik na „plecach” nie zapewnia należytej ochrony i odstaje od rozwiązań konkurencji. Rozczarowuje również jakość zastosowanego głośnika. Jego brzmienie jest fatalne. Ponadto całkowitym nieporozumieniem są nakładki i aplikacje zainstalowane w smartfonie, które zasypują użytkownika irytującymi komunikatami, spowalniając pracę systemu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: