Canon PIXMA TS6050

W skrócie:

Solidna drukarka w dobrej cenie

Zalety:

  • Wysoka jakość wydruku na papierze fotograficznym
  • Prosta konstrukcja
  • Dotykowy wyświetlacz

Wady:

  • Kasetka na papier jest niekonwencjonalna
  • Tłumaczenie interfejsu
Ranking: Ranking drukarek fotograficznych do zdjęć 2017 - Jaka drukarka do zdjęć jest najlepsza?

Tańsza spośród drukarek Canona okazała się być bardzo atrakcyjną propozycją dla szukających wysokiej jakości w rozsądnej cenie.

Na uwagę zasługuje wysoka jakość wydruku na papierze fotograficznym i dobra wydajność wydruków. Mechanizm wykorzystujący pięć kartridżów pozwala na pełne wykorzystanie atramentów, które nie należą do najtańszych. Wszelkie ustawienia urządzenia mogą być wywoływane z wykorzystaniem kolorowego, 3-calowego wyświetlacza dotykowego. Drukarka wyróżnia się prostą konstrukcją. Obsługę uprzykrza nieco dziwaczna, rozsuwana kasetka na papier, która teoretycznie ma zmniejszać gabaryty sprzętu.

Producent zachwala, że nietypowe rozwiązania pozwoliły na zaprojektowanie drukarki o 30% mniejszej niż urządzenia konkurencyjne. W efekcie użytkownik jest zmuszony do wykonywania dodatkowych czynności związanych z jej przygotowaniem do pracy z papierem A4. Rozczarowuje również jakość spolszczenia interfejsu. Są to jednak wady wybaczalne, biorąc pod uwagę oferowaną jakość wydruków oraz atrakcyjną cenę.