Test drukarki laserowej Canon i-SENSYS LBP312x

Model LBP312x to stosunkowo niewielkie urządzenie, którego istotną zaletą jest niewielka masa, wynosząca zaledwie 12,4 kg. Rezultat ten można przyjąć jako rewelacyjny w tej klasie drukarek.

W skrócie:

Drukarka posiada zalety fizyczne jest lekka i pracuje cicho ale problemy pojawiają się przy obsłudze interfejsu oraz prędkość drukowania nie zadowala.

Zalety:

  • Lekki
  • Cicha praca

Wady:

  • Wolno drukuje 23 sekundy na strone
  • Nieintuicyjna obsługa
  • Przeciętne koszty eksploatacji

Obok skromnych gabarytów na uwagę zasługuje również stosunkowo cicha praca. Połączenie tych cech sprawia, że sprzęt okazuje się atrakcyjnym wyborem do najmniejszych biur. Urządzenie nieźle radzi sobie z przetwarzaniem dużych plików dzięki zastosowaniu 1 GB pamięci RAM. Dobrze wypada również szybkość wydruków dwustronnych. Zaskakująco słabo prezentuje się jednak efektywność zadrukowywania jednej strony arkusza. Czas wydruku 10 stron na poziomie 23 sekund jest najgorszym rezultatem spośród testowanych maszyn. Niestety, nie jest to największą wadą urządzenia – problemem jest zupełna nieintuicyjność obsługi. Po menu nawiguje się, używając wbudowanej klawiatury oraz ruchomego ekranu monochromatycznego. Pomimo polskojęzycznych komunikatów wywołanie poszczególnych funkcji wymaga odrobiny szczęścia w wybieraniu właściwych klawiszy. Jeśli chodzi o koszty eksploatacji, Canon radzi sobie przeciętnie. Koszt wydruku 100 stron na poziomie 7,7 zł to czwarty wynik testu, niewiele odstający od zanotowanego przez Xeroksa. Jednocześnie LBP312x jest o około 200 zł tańsza od zwycięzców testu, w całym zestawieniu ustępując pod tym względem jedynie konstrukcjom OKI i Lexmarka.

Zobacz również:

  • Najlepsze drukarki laserowe do domu i małego biura 2023. Przegląd najciekawszych modeli
  • Przegląd drukarek wielofunkcyjnych 2023. Jaką drukarkę wielofunkcyjną do domu wybrać?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: