Test drukarki laserowej Xerox VersaLink B400

W skrócie:

Bardzo porządna drukarka biurowa legitymizująca się drukowaniem pierwszej strony w 6 sekund i ceną za wydrukowanie strony równą 7,3 zł

Zalety:

  • Duży kolorowy wyświetlacz
  • Intuicyjna obsługa menu
  • Menu w języku polskim

Wady:

  • Cena

Marka Xerox jest kojarzona w szczególności z najbardziej zaawansowanymi kombajnami drukującymi oraz kopiarkami, a model VersaLink B400 to jedno z najmniejszych urządzeń w ofercie producenta. Dużym atutem sprzętu są rozwiązania przeniesione z wyższych segmentów produktowych.

Jednym z wyróżników drukarki, niespotykanym w tym przedziale cenowym, jest sporych rozmiarów kolorowy wyświetlacz. Dotykowa matryca oferuje obraz o zadowalającej rozdzielczości, a prezentowany na ekranie interfejs można spersonalizować. Obsługa menu przebiega wyjątkowo intuicyjnie. Wszystkie komunikaty są wyświetlane w języku polskim.

Nowoczesnym dodatkiem jest możliwość nawiązania połączenia Tap-to-Pair za pośrednictwem wbudowanego modułu NFC. Jedynie dwa urządzenia w teście dysponują tego typu udogodnieniem. Łączność Wi-Fi jest dostępna opcjonalnie, za pośrednictwem dodatkowego zestawu instalacyjnego. Urządzenie doskonale radzi sobie z przetwarzaniem danych. To rezultat zastosowania aż 2 GB pamięci RAM. Czas wydruku pierwszej strony wynosi około 6 sekund – to drugi wynik zanotowany w teście. Koszt wydrukowania 100 stron na poziomie 7,3 zł plasuje Xeroksa na trzecim miejscu w kategorii urządzeń o najniższym koszcie eksploatacji. Jednocześnie producent zapewnia, że VersaLink B400 zużywa najmniej energii, co potwierdzone jest certyfikatem Energy Star.