Test drukarki laserowej Xerox VersaLink B400

W skrócie:

Bardzo porządna drukarka biurowa legitymizująca się drukowaniem pierwszej strony w 6 sekund i ceną za wydrukowanie strony równą 7,3 zł

Zalety:

  • Duży kolorowy wyświetlacz
  • Intuicyjna obsługa menu
  • Menu w języku polskim

Wady:

  • Cena

Marka Xerox jest kojarzona w szczególności z najbardziej zaawansowanymi kombajnami drukującymi oraz kopiarkami, a model VersaLink B400 to jedno z najmniejszych urządzeń w ofercie producenta. Dużym atutem sprzętu są rozwiązania przeniesione z wyższych segmentów produktowych.

Jednym z wyróżników drukarki, niespotykanym w tym przedziale cenowym, jest sporych rozmiarów kolorowy wyświetlacz. Dotykowa matryca oferuje obraz o zadowalającej rozdzielczości, a prezentowany na ekranie interfejs można spersonalizować. Obsługa menu przebiega wyjątkowo intuicyjnie. Wszystkie komunikaty są wyświetlane w języku polskim.

Nowoczesnym dodatkiem jest możliwość nawiązania połączenia Tap-to-Pair za pośrednictwem wbudowanego modułu NFC. Jedynie dwa urządzenia w teście dysponują tego typu udogodnieniem. Łączność Wi-Fi jest dostępna opcjonalnie, za pośrednictwem dodatkowego zestawu instalacyjnego. Urządzenie doskonale radzi sobie z przetwarzaniem danych. To rezultat zastosowania aż 2 GB pamięci RAM. Czas wydruku pierwszej strony wynosi około 6 sekund – to drugi wynik zanotowany w teście. Koszt wydrukowania 100 stron na poziomie 7,3 zł plasuje Xeroksa na trzecim miejscu w kategorii urządzeń o najniższym koszcie eksploatacji. Jednocześnie producent zapewnia, że VersaLink B400 zużywa najmniej energii, co potwierdzone jest certyfikatem Energy Star.

Xerox VersaLink B400

Xerox VersaLink B400


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier