Test e-booka Kindle 8th Generation

Amazon Kindle 8th Generation to model, które całkiem niedawno został uaktualniony (w czerwcu 2016 roku) i póki co stanowi najlepszy wybór na rynku pod względem wartości do ceny. Ten zupełnie nowy model – najprostszy i najtańszy – to „zwykły” Kindle. Jednakże, niezależnie od przeznaczenia czy celu użytkowania, spełnia dokładnie to samo zadanie, co wszystkie pozostałe modele Kindle w ofercie firmy.

W skrócie:

Kindle 8th Generation to najlepsze rozwiązanie dla użytkowników z nieco mniejszym budżetem lub takich, którzy marzą o minimalistycznym urządzeniu służącym wyłącznie do czytania

Zalety:

  • Stosunek wartości do ceny
  • Lżejszy od poprzedniego modelu

Wady:

  • Ekran nie sprawdza się w ciemnych pomieszczeniach

Amazon wycenia ten model w dwóch wersjach, żądając dodatkowych 10 funtów za rezygnację z wyświetlania ofert specjalnych i sponsorowanych wygaszaczy ekranu. Decyzja zakupowa jest w takim przypadku zawsze uzależniona od indywidualnych preferencji użytkownika. O ile nigdy nie zobaczymy reklam podczas czytania zakupionych książek, o tyle mogą być one wyświetlane podczas blokady ekranu, czyli wtedy, gdy nie korzysta się z urządzenia. Chyba że od razu zdecydujesz się na model w wyższej cenie. Kindle 8th Generation kosztuje 59,99 GBP 69 euro.

Czytnik posiada 6-calowy ekran dotykowy, który umożliwia przewijanie stron, ale nie jest podświetlany w przypadku czytania w ciemności lub w słabych warunkach oświetlenia. Urządzenie oferuje 4GB pamięci, która z pewnością wystarczy do tego, by pomieścić tysiące książek. Tak dużą pojemność naprawdę trudno zapełnić. Kindle 8th Generation od niedawna jest dostępny także w modnym kolorze bieli.

Zobacz również:

  • Biedronka oferuje czytnik Kindle, ale u konkurencji kupisz go taniej

Urządzenie łączy się ze sklepem Amazon Kindle za pośrednictwem sieci Wi-Fi (wersja 3G nie jest już dostępna). Można w nim kupić i pobrać książki bezpośrednio na czytnik Kindle w zaledwie kilka sekund. Bateria trzyma kilka tygodni, szczególnie przy wyłączonej funkcji Wi-Fi.

Kindle 8th Generation można kupić bezpośrednio w serwisie Amazon - aby to zrobić kliknij tutaj.

Test e-booka Kindle 8th Generation


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: