Test e-booka Kindle Oasis

Kindle Oasis to najnowsza i najbardziej prestiżowa wersja Kindle w historii. Chociaż oferuje te same funkcje, które można znaleźć w pozostałych modelach, to jednak są one umieszczone w atrakcyjnej i wyszukanej obudowie. Design to coś, co zdecydowanie wyróżnia Kindle Oasis. Metaliczny kolor i klinowaty kształt umożliwiają wygodną obsługę jedną ręką. Dzięki wyważeniu poszczególnych części urządzenia praktycznie nie czuć jego ciężaru podczas czytania.

W skrócie:

Kindle Oasis to najlepsze rozwiązanie dla tych użytkowników, którzy szukają najlepszego modelu Kindle w historii i są gotowi zapłacić więcej za wersję premium

Zalety:

  • Wyróżniający design
  • Bardzo dobrze wyważony

Wady:

  • Nie ma czujników natężenia oświetlenia
  • Nie wyróżnia tak bardzo w stosunku do najtańszego Kindela

W najwęższym miejscu Kindle Oasis ma grubość zaledwie 3,4 mm, zaś strony są przewijane za pomocą uchwytu (podświetlany ekran ma jak zawsze 6 cali). Możliwe jest dostosowanie orientacji ekranu na potrzeby użytkownika prawo- lub leworęcznego. Co ważne, Kindle Oasis nie oferuje jednak czujników natężenia oświetlenia, które są dostępne chociażby w modelu Kindle Voyage.

Droższa wersja umożliwia łączność z siecią 3G. Obie wersje Kindle Oasis są sprzedawane ze skórzanym pokrowcem, który w inteligentny sposób ładuje urządzenie. Magnetyczne mocowanie zapewnia doskonałą ochronę i ładowanie czytnika na bieżąco. Sparowanie czytnika z inteligentnym pokrowcem gwarantuje miesiące pracy baterii.

Zobacz również:

  • Biedronka oferuje czytnik Kindle, ale u konkurencji kupisz go taniej

Kindle Oasis uchodzi za „najlepszy” model Kindle, ale zasadniczo nie wyróżnia się niczym specjalnym w porównaniu z najtańszym modelem Kindle w cenie 59,99 GBP, jeśli chodzi o funkcjonalność. Wyższa cena Kindle Oasis podyktowana jest tym, że to najlżejszy i najbardziej „seksowny” model e-czytnika od firmy Amazon, gwarantujący dodatkowo wydłużony czas pracy baterii.

Test e-booka Kindle Oasis


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: