Test e-booka Kindle Paperwhite

Kolejnym e-czytnikiem w ofercie firmy Amazon jest Kindle Paperwhite. Podobnie jak poprzednim posiada 6-calowy ekran dotykowy, ale w odróżnieniu od tańszego modelu umożliwia podświetlanie tekstu i wybór wersji 3G. Również w tym przypadku należy dopłacić 10 funtów, by pozbyć się reklam wyświetlanych na ekranie blokady.

W skrócie:

Kindle Paperwhite to najlepsze rozwiązanie dla tych użytkowników, którzy poszukują modelu z podświetlanym ekranem i dostępem do sieci 3G w najniższej możliwie cenie

Zalety:

  • Sieć 3G
  • Podświetlany ekran

Wady:

  • Brak czujnika oświetlenia
  • Brak polskiego menu

Kindle Paperwhite oferuje ponadto wyższą rozdzielczość ekranu, dzięki której tekst jest wyraźniejszy. To duża zaleta, szczególnie w połączeniu z możliwością podświetlania ekranu. Kindle Paperwhite, tak jak wszystkie nowe modele e-czytników od firmy Amazon, jest dostępny w białej kolorystyce.

Biorąc pod uwagę możliwość podświetlania ekranu, można spodziewać się, że czas pracy baterii będzie krótszy niż w przypadku tańszego modelu Kindle. Tak czy inaczej, Kindle Paperwhite będzie działać przez około sześć tygodni, co i tak jest sporo jak na urządzenie zasilane bateriami.

Zobacz również:

  • Jaki czytnik Kindle wybrać? Przegląd najlepszych czytników ebooków od Amazon
  • Biedronka oferuje czytnik Kindle, ale u konkurencji kupisz go taniej

Model z wbudowaną łącznością 3G to doskonałe rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują. Umożliwia pobieranie książek w każdym miejscu na świecie za pomocą sygnału 3G, bezpłatnie i bez konieczności podpisywania umowy.

Kindle można kupić bezpośrednio z serwisu Amazon - aby to zrobić kliknij tutaj.

Test e-booka Kindle Paperwhite


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: