Test gramofonu Rega Planar 1

Prosty przełącznik zasilania ukryty jest na spodzie urządzenia, gdzie trzy duże i dobrze zaprojektowane stopy antywibracyjny pochłaniają drgania płynące z otoczenia. Tak prosty design ma jednak swoją wadę – najpierw trzeba wyjąć talerz i przemieścić pasek, by zwiększyć prędkość odtwarzania z 33 na 45 obrotów na minutę.

W skrócie:

Fanom minimalistycznego designu z pewnością przypadnie do gustu gramofon Planar 1 słynący z połyskującego wykończenia i prostego wyglądu bez zbędnych upiększeń

Zalety:

  • Płynne odtwarzanie dźwięków w wyskokiej jakości przepustowości
  • Cichy silnik synchroniczny 24V

Wady:

  • Brak przedwzmacniacza
  • Brak funkcji USB czy Bluetooth
  • Brak gniazda słuchawkowego

Gramofon Planar 1 jest jednak wart rozważenia ze względu na niezwykle płynne odtwarzanie dźwięków i wysokiej jakości przepustowość, które częściowo zawdzięcza doskonałej jakości wykonania oraz takim elementom, jak kaseta Rega Carbon i ramię RB110. Nowością jest cichy silnik synchroniczny 24V, którego wcześniej nie było w żadnym urządzeniu marki Rega dla początkujących użytkowników.

Rega Planar 1 to jednak jedyny gramofon w naszym zestawieniu, który nie posiada przedwzmacniacza na swoim wyposażeniu. Nie oferuje również takich funkcji, jak USB czy Bluetooth, ani nawet gniazda słuchawkowego, w odróżnieniu od pozostałych gramofonów. Pamiętajmy jednak, że w tego typu urządzeniach chodzi przede wszystkim o jakość odtwarzania dźwięku, a nie ekstra dodatki.

Zobacz również:

  • Elektronika w Tchibo? Tak, i to jaka!
Test gramofonu Rega Planar 1

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: