Test kamery sportowej Sony Action Cam FDR-X3000

Kamera sportowa marki Sony posiada technologię Balanced Optical SteadyShot. Jej zadanie to perfekcyjna stabilizacja obrazu nawet przy nagrywaniu w rozdzielczości 4K. Model ten wyposażony został w szerokokątny obiektyw Zeiss Tessar, matrycę CMOS Exmor R 12 Mpix, a także moduły do komunikacji bezprzewodowej - Bluetooth, Wi-Fi i NFC.

W skrócie:

Ciekawa kamera sportowa oferująca łączność GPS, Bluetooth, Wi-Fi i NFC

Zalety:

  • Długi czas pracy na jednym ładowaniu
  • Wbudowana łączność GPS, Bluetooth, Wi-Fi i NFC
  • W zestawie pilot z podglądem obrazu

Wady:

  • Cena
  • Brak uchwytów montażowych w zestawie
  • Słaba jakość mikrofonu

A jak nagrywa? Action Cam FDR-X3000 nie ma problemu z zapisem zarówno 4K, jak i Full HD oraz 720 p. Przy zapisywaniu w najwyższych rozdzielczościach warto wyposażyć się w odpowiednie karty pamięci, najlepiej SDXC UHS-I U3.

Kamera znajduje się w obudowie odpornej na mróz, zachlapania i zarysowania, a w zestawie otrzymuje się dwie dodatkowe - podwodną, dzięki której można nagrywać wspaniałe klipy wideo nawet na głębokości 60 m, a także pyłoodporną, która sprawdzi się nawet na pustyni. Jeśli będzie się używać kamery w pobliżu pracujących motorów i silników, można dokupić również - Motor Vibration Absorber, co pozwoli zredukować znacznie drgania i zniekształcenia. Wygodną obsługę urządzenia umożliwia pilot RM-LVR3, który można zamontować i wygodnie używać jako kontroler z opcjonalnym uchwytem i innymi akcesoriami.

Zobacz również:

  • Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?
Test kamery sportowej Sony Action Cam FDR-X3000

Sony Action Cam FDR-X3000


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: