Test karty graficznej MSI GTX 980 Gaming 4G

W skrócie:

Karta MSI GTX 980 Gaming 4G to świetny zakup dla osoby, która chce się cieszyć najwyższymi ustawieniami jakości gry, lecz nie chce, lub nie może sobie pozwolić na instalację 4K.

Zalety:

  • Mały pobór mocy
  • Cichy system chłodzenia
  • Aplikacje do obsługi karty

Wady:

  • Cena

Urządzenie cechuje niewielki pobór mocy, więc nie wymaga zastosowania bardzo wydajnego PSU. Oferuje ono wydajny, cichy system chłodzenia, który jest klasą samą w sobie (do temperatury ok. 65 stopni pracuje bezgłośnie, ponieważ wyłącza wentylatory; przy potężnym obciążeniu był w stanie utrzymywać temperaturę rdzenia poniżej 70 stopni przy jednoczesnej bardzo cichej pracy). Użytkownik otrzymuje też do dyspozycji zestaw przydatnych aplikacji:

- aplikację pozwalającą na wybór odpowiedniego profilu gry i monitorowanie funkcji za pośrednictwem wyświetlanej na ekranie "nakładki", co pozwala na ich śledzenie w czasie rzeczywistym

- aplikację pozwalającą na precyzyjne sterowanie pracą każdego z wentylatorów osobno

- aplikację Afterburner do ingerencji w parametry pracy karty (działa także na kartach innych producentów, lecz pełną funkcjonalność oferuje jedynie klientom MSI)

Zobacz również:

  • Karty graficzne mogą być jeszcze droższe, ale tym razem nie stoi za tym chciwość producentów
  • Samsung szaleje i przecenia Galaxy S22 Ultra, Galaxy Watcha 5 Pro i Galaxy Watcha 4

Dodatki te zapewniają, że właściciel karty ma on pełną kontrolę nad wydajnością, konsumpcją energii oraz generowanym hałasem.

Test karty graficznej MSI GTX 980 Gaming 4G

MSI GTX 980 Gaming 4G