Test karty graficznej Zotac GeForce GTX 960 Amp! Edition

Jeżeli jest dla ciebie ważny jak najniższy pobór mocy karta oparta na GTX 960 jest oczywistym wyborem (procesor graficzny Maxwell GM206, TDP - 125 W). Jeżeli jednak interesuje cię przede wszystkim wydajność decyzja jest trudniejsza.

W skrócie:

Karta dla osób które szukają oszczędności mocy

Zalety:

  • Niski pobór mocy

Karta Zotac GeForce GTX 960 Amp! Editionc posiada podwyższone zegary lecz w porównaniu do bezpośredniej konkurencji - Radeona 285 (wciąż bez problemu można go jeszcze kupić w sklepach) i 280X - ustępuje pod względem szybkości wypełniania teksturami oraz przepustowości pamięci (ograniczenie wynika przede wszystkim z zastosowania 128-bitowej szyny).

Na szczęście "papierowe" parametry nie stanowią tutaj najważniejszego elementu. Nvidia zastosowała bowiem algorytm kompresji koloru, który pozwala na poprawienie osiągów pomimo zredukowanej przepustowości pamięci. Karta Zotac pokazuje dzięki temu moc w zakresie liczby wyświetlanych klatek na sekundę bijąc pod tym względem we wszystkich przeprowadzonych testach Radeona 280 i w większości z nich Radeona 280x. Na koniec warto jeszcze zauważyć, że cechuje ją niewielka długość (205 mm), więc powinna zmieścić się w obudowach, które nie są zbyt obszerne.

Zobacz również:

  • Nvidia RTX 4070 – wszystko, co wiemy, cena, gdzie kupić [18.08.2023]
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13 mini, iMac 24" [28.07.2023]
Test karty graficznej Zotac GeForce GTX 960 Amp! Edition

Zotac GeForce GTX 960 Amp! Edition


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: