Test klawiatury dla graczy G.Skill RipJaws KM780 RGB Mechanical Gaming Keyboard

Klawiatura dla graczy G.Skill RipJaws KM780 RGB Mechanical Gaming Keyboard to model posiadający w pełni konfigurowalne przyciski Cherry MX switches.Gwarantują one do 50 milionów kliknięć, a konfigurowalne podświetlenie pozwala na wybranie jednej z 16,8 miliona barw.

W skrócie:

Wysokiej jakości wygodny sprzęt dla graczy z przełącznikami Cherry MX

Zalety:

  • Użytkownik sam personalizuje klawiaturę
  • Przełączniki Cherry MX
  • Wysoka jakość wykonanych elemntów

Wady:

  • Niewygodne zapisywanie wybranego profilu

Samo opakowanie klawiatury zwraca uwagę - w pudełku znajduje się podpórka pod nadgarstki, dziesięć dodatkowych nasadek na klawisze oraz narzędzie do ich zdejmowania (przydaje się także do czyszczenia klawiatury). Programowalne klawisze umożliwiają nie tylko dodanie funkcji związanych z rozgrywkami, ale posłużą również do aplikacji i programów, a nawet do sterowania odtwarzaczami multimedialnymi - choć dla multimediów przygotowana jest osobna linia przycisków wraz z rolką do regulacji głośności.

Z tyłu obudowy znajduje się mały suwak, pozwalający na zmianę trybu ze "Standard" na "Game". Jaka różnica? W trybie "Game" pojawia się anty-ghosting. Sąsiaduje z suwakiem port USB, pozwalający podpiąć słuchawki czy mikrofon bezpośrednio do klawiatury.

Zobacz również:

  • Najlepsze monitory szerokokątne dla graczy i profesjonalistów
  • Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Czy G.Skill RipJaws KM780 RGB Mechanical Gaming Keyboard ma jakieś minusy? Tutaj wypada zauważyć dość niewygodne zapisywanie wybranego profilu oraz jego trybów. Jest to dość skomplikowane, a sam program do obsługi klawiatury nie ułatwia zadania. Jednak to niewielki defekt w porównaniu z możliwościami dawanymi przez ten model.

Test klawiatury dla graczy  G.Skill RipJaws KM780 RGB Mechanical Gaming Keyboard

G.Skill RipJaws KM780 RGB Mechanical Gaming Keyboard


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: