Test klawiatury dla graczy G.Skill RipJaws KM780 RGB Mechanical Gaming Keyboard

W skrócie:

Wysokiej jakości wygodny sprzęt dla graczy z przełącznikami Cherry MX

Zalety:

  • Użytkownik sam personalizuje klawiaturę
  • Przełączniki Cherry MX
  • Wysoka jakość wykonanych elemntów

Wady:

  • Niewygodne zapisywanie wybranego profilu

Klawiatura dla graczy G.Skill RipJaws KM780 RGB Mechanical Gaming Keyboard to model posiadający w pełni konfigurowalne przyciski Cherry MX switches.Gwarantują one do 50 milionów kliknięć, a konfigurowalne podświetlenie pozwala na wybranie jednej z 16,8 miliona barw.

Samo opakowanie klawiatury zwraca uwagę - w pudełku znajduje się podpórka pod nadgarstki, dziesięć dodatkowych nasadek na klawisze oraz narzędzie do ich zdejmowania (przydaje się także do czyszczenia klawiatury). Programowalne klawisze umożliwiają nie tylko dodanie funkcji związanych z rozgrywkami, ale posłużą również do aplikacji i programów, a nawet do sterowania odtwarzaczami multimedialnymi - choć dla multimediów przygotowana jest osobna linia przycisków wraz z rolką do regulacji głośności.

Z tyłu obudowy znajduje się mały suwak, pozwalający na zmianę trybu ze "Standard" na "Game". Jaka różnica? W trybie "Game" pojawia się anty-ghosting. Sąsiaduje z suwakiem port USB, pozwalający podpiąć słuchawki czy mikrofon bezpośrednio do klawiatury.

Zobacz również:

Czy G.Skill RipJaws KM780 RGB Mechanical Gaming Keyboard ma jakieś minusy? Tutaj wypada zauważyć dość niewygodne zapisywanie wybranego profilu oraz jego trybów. Jest to dość skomplikowane, a sam program do obsługi klawiatury nie ułatwia zadania. Jednak to niewielki defekt w porównaniu z możliwościami dawanymi przez ten model.

Test klawiatury dla graczy  G.Skill RipJaws KM780 RGB Mechanical Gaming Keyboard

G.Skill RipJaws KM780 RGB Mechanical Gaming Keyboard