Test klawiatury dla graczy Roccat Ryos MK Layout Mechanical

W skrócie:

Doskonała klawiatura mechaniczna dla graczy szukających sprzętu zapamiętującego skomplikowane makra

Zalety:

  • Ergonomiczna podkładka pod nadgarstki
  • Własna pamięć

Wady:

  • Nieczytelność interfejsu

Roccat Ryos MK oferuje w pełni modyfikowalne podświetlenie indywidualnych klawiszy w dwóch trybach: inteligentnym i ręcznym. Dzięki niemu naciśnięcie klawisza wywoła wyjątkowy efekt. Można także bądź skonfigurować klawiaturę, aby podświetlała przypisane funkcje, klawisze kontrolne, makra, skróty systemowe i wiele, wiele więcej.

Jej zaletą jest ergonomiczna podkładka pod nadgarstki, jednak wymaga ona miejsca na biurku. Klawiatura podczas działania wydaje dźwięki, które mogą przywodzić na myśl stare maszyny do pisania i trzeba się do nich przyzwyczaić. Z lewej strony znajduje się pięć klawiszy makro, a dzięki zmianie trybu mogą dołączyć do nich multimedialne. Mało tego - technologia ROCCAT Easy-Shift[+] daje możliwości przypisania do wszystkich klawiszy dwóch komend - zarówno prostych poleceń, jak i złożonych makr. Zmiana następuje po naciśnięciu CapsLock.

Roccat Ryos MK 2 MB pamięci flash w celu zapisywania ustawień wprowadzonych przez gracza. Do obsługi klawiatury służy pakiet oprogramowania ROCCAT, pozwalający m.in. skonfigurować do pięciu profili, które będą się włączać automatycznie wraz z Twoimi ulubionymi grami. Zbiera także statystyki dotyczące sposobu, w jaki korzysta się z Ryos MK Pro, np. liczby naciśnięć, najczęściej używanych klawiszy, itp. Można jednak zarzucić pewną nieczytelność interfejsu. Pomijając to - klawiatura doskonale sprawdza się w grach.

Zobacz również:

  • Huntsman Mini Analog - klawiatura gamingowa z innowacyjnym rozwiązaniem
  • Najlepsze gry i aplikacje dla dzieci na iOS [RANKING 2022]
  • Jaki smartband kupić? Najlepsze sportowe opaski fitness [RANKING 2022]
Test klawiatury dla graczy Roccat Ryos MK Layout Mechanical

Roccat Ryos MK Layout Mechanical