Test klawiatury dla graczy Roccat Ryos MK Layout Mechanical

Roccat Ryos MK oferuje w pełni modyfikowalne podświetlenie indywidualnych klawiszy w dwóch trybach: inteligentnym i ręcznym. Dzięki niemu naciśnięcie klawisza wywoła wyjątkowy efekt. Można także bądź skonfigurować klawiaturę, aby podświetlała przypisane funkcje, klawisze kontrolne, makra, skróty systemowe i wiele, wiele więcej.

W skrócie:

Doskonała klawiatura mechaniczna dla graczy szukających sprzętu zapamiętującego skomplikowane makra

Zalety:

  • Ergonomiczna podkładka pod nadgarstki
  • Własna pamięć

Wady:

  • Nieczytelność interfejsu

Jej zaletą jest ergonomiczna podkładka pod nadgarstki, jednak wymaga ona miejsca na biurku. Klawiatura podczas działania wydaje dźwięki, które mogą przywodzić na myśl stare maszyny do pisania i trzeba się do nich przyzwyczaić. Z lewej strony znajduje się pięć klawiszy makro, a dzięki zmianie trybu mogą dołączyć do nich multimedialne. Mało tego - technologia ROCCAT Easy-Shift[+] daje możliwości przypisania do wszystkich klawiszy dwóch komend - zarówno prostych poleceń, jak i złożonych makr. Zmiana następuje po naciśnięciu CapsLock.

Roccat Ryos MK 2 MB pamięci flash w celu zapisywania ustawień wprowadzonych przez gracza. Do obsługi klawiatury służy pakiet oprogramowania ROCCAT, pozwalający m.in. skonfigurować do pięciu profili, które będą się włączać automatycznie wraz z Twoimi ulubionymi grami. Zbiera także statystyki dotyczące sposobu, w jaki korzysta się z Ryos MK Pro, np. liczby naciśnięć, najczęściej używanych klawiszy, itp. Można jednak zarzucić pewną nieczytelność interfejsu. Pomijając to - klawiatura doskonale sprawdza się w grach.

Zobacz również:

  • Zdobądź przerażającą grę za darmo! Lepiej się pośpieszyć
  • Jaki robot koszący wybrać? Ten sprzęt może być wybawieniem dla posiadaczy trawników
Test klawiatury dla graczy Roccat Ryos MK Layout Mechanical

Roccat Ryos MK Layout Mechanical


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: