Test ładowarki do telefonu Aukey 10 Port USB Wall Charger with QC 3.0

W skrócie:

Propozycja głównie dla biur i firm, gdzie zachodzi potrzeba równoczesnego ładowania wielu urządzeń

Zalety:

  • 10 portów USB
  • Osłonki na nieużywane USB

Wady:

  • Tylko 2 porty obsługujące Quick Charge 3.0
  • Brak równomiernego rozkładu energii

Zgodnie ze swoją nazwą, Aukey 10 Port USB Wall Charger wyposażony został w dziesięć portów USB, co umożliwi ładowanie tylu właśnie urządzeń równocześnie. Czy liczba portów przekłada się na rozmiary ładowarki? Nie aż tak, jak można by się tego spodziewać - 167 x 79 x 27 mm przy 296 g wagi.

Do tego dochodzi aż dwumetrowy kabel, którym zasila się urządzenie z gniazdka. Długość ta gwarantuje wygodę - w przeciętnym pomieszczeniu da się spokojnie położyć ładowarkę na stole, niezależnie od odległości do gniazdka. Co różni ten model od pozostałych - poza ilością portów - to fakt, że musi on leżeć płasko. Ponieważ ładowarka nie będzie używana non-stop, dołączone są do niej specjalne osłonki na nieużywane aktualnie porty USB, dzięki czemu chroni się je przed kurzem oraz brudem.

Jeśli chodzi o kwestie praktyczne, dwa porty obsługują technologię Quick Charge 3.0. Pozostałe posługują się technologią AiPower. Maksymalna moc tych portów to 12 W, a całej ładowarki - 70 W. Nie ma tu równomiernego rozkładu dostępnej energii, a więc gdy podpiętych jest kilka urządzeń, będą ładować się z różnym tempem.

Zobacz również:

  • Najtańsze RTX - najlepsze oferty na karty graficzne [23.05.2022]
Test ładowarki do telefonu Aukey 10 Port USB Wall Charger with QC 3.0

Aukey 10 Port USB Wall Charger with QC 3.0