Test ładowarki do telefonu Aukey 10 Port USB Wall Charger with QC 3.0

Zgodnie ze swoją nazwą, Aukey 10 Port USB Wall Charger wyposażony został w dziesięć portów USB, co umożliwi ładowanie tylu właśnie urządzeń równocześnie. Czy liczba portów przekłada się na rozmiary ładowarki? Nie aż tak, jak można by się tego spodziewać - 167 x 79 x 27 mm przy 296 g wagi.

W skrócie:

Propozycja głównie dla biur i firm, gdzie zachodzi potrzeba równoczesnego ładowania wielu urządzeń

Zalety:

  • 10 portów USB
  • Osłonki na nieużywane USB

Wady:

  • Tylko 2 porty obsługujące Quick Charge 3.0
  • Brak równomiernego rozkładu energii

Do tego dochodzi aż dwumetrowy kabel, którym zasila się urządzenie z gniazdka. Długość ta gwarantuje wygodę - w przeciętnym pomieszczeniu da się spokojnie położyć ładowarkę na stole, niezależnie od odległości do gniazdka. Co różni ten model od pozostałych - poza ilością portów - to fakt, że musi on leżeć płasko. Ponieważ ładowarka nie będzie używana non-stop, dołączone są do niej specjalne osłonki na nieużywane aktualnie porty USB, dzięki czemu chroni się je przed kurzem oraz brudem.

Jeśli chodzi o kwestie praktyczne, dwa porty obsługują technologię Quick Charge 3.0. Pozostałe posługują się technologią AiPower. Maksymalna moc tych portów to 12 W, a całej ładowarki - 70 W. Nie ma tu równomiernego rozkładu dostępnej energii, a więc gdy podpiętych jest kilka urządzeń, będą ładować się z różnym tempem.

Zobacz również:

  • Jak zgarnąć ekstra promocje na AGD i nie tylko? Samsung przygotował atrakcyjne opcje
Test ładowarki do telefonu Aukey 10 Port USB Wall Charger with QC 3.0

Aukey 10 Port USB Wall Charger with QC 3.0


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: