Test laptopa LG gram 15

LG Gram to nowa (z 2017) rodzina notebooków w ofercie koreańskiego producenta, którą można podzielić na dwie grupy - standardową i ultralekką. Każda dodatkowo oferuje trzy wersje: z 13-, 14- i 15,6-calowym ekranem. Urządzenia wyróżniają przede wszystkim niewiarygodnie długi czas pracy na baterii oraz niska waga.

W skrócie:

Bardzo lekki o długim czasie pracy na baterii ultrabook godny polecenia

Zalety:

  • Lekki
  • Długi czas pracy na baterii

Wady:

  • Chybotanie się ekranu
  • Szybkie zużycie akumulatorów

Standardowe modele LG Gram wyposażone zostały w akumulator 60Wh, który pozwala na pracę, w przypadku 13,3-calowego modelu, nawet przez 24 godziny z dala od gniazdka. Dla większych modeli czas ten wynosi 23 i 22 godziny.

Ultralekkie LG Gram są rekordowo lekkie. Najmniejszy model 13-calowy waży bowiem zaledwie 830 gramów oferując do dyspozycji użytkownika 256 GB SSD, 8 GB RAM i procesor Intel Core i3. Tak niską wagę udało się m.in uzyskać poprzez zastosowanie słabszego akumulatora (34Wh) i rezygnację z podświetlenia klawiatury (standardowe LG Gram je mają).

Zobacz również:

  • Jak sprawdzić stan i status baterii w laptopie? [PORADNIK]
  • Jaki rower elektryczny wybrać? Na co zwrócić uwagę? Przeglądamy najciekawsze oferty

Notebooki z nowej rodziny wyposażone zostały w Windows 10 i ekrany Full HD IPS otoczone bardzo cienką ramką. Wszystkie oferują najnowsze procesory Core 7. generacji, z tym, że Core i7 zarezerwowane są dla 15,6-calowych modeli. Kolejne kluczowe cechy to: porty USB 3.0 i USB Type-C port, złącze HDMI, moduł 802.11ac WiFi, do 256 GB SSD, do 16 GB RAM.

Test laptopa LG gram 15

LG gram 15


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: