Test laptopa MSI GS63 7RE

W skrócie:

Laptop MSI GS63 7RE STEALTH PRO to atrakcyjna propozycja dla zamożniejszych entuzjastów cyfrowej rozrywki.

Zalety:

  • Lekki
  • Elegancka obudowa

Wady:

  • Głośny
  • Krótka praca na baterii

Laptop MSI GS63 7RE, chociaż wyceniany na 7300 zł, w katalogu producenta należy do średniej półki cenowej – droższe są modele z serii GT. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że mamy do czynienia z niezwykle dopracowanym sprzętem, skierowanym do klienta klasy "premium".

Konstrukcja MSI GS63 7RE zachwyca gabarytami, ale nie chodzi tu jedynie o 15,6-calową matrycę. Kluczem jest obudowa o grubości 17,7 mm, przy masie komputera wynoszącej zaledwie 1,89 kg. Jak na laptop gamingowy to wynik rewelacyjny. Zewnętrzna i wewnętrzna część obudowy zostały wykonane z czarnego, szczotkowanego metalu. Ciekawostką jest podświetlany emblemat, którego twardość w skali Mohsa wynosi 8H (maksimum to 10). Został on pokryty szkłem Corning Glass i stanowi doskonały przykład dbałości o detale.

Na pokładzie testowanego laptopa odnajdujemy procesor Intel Core i7 siódmej generacji. Jest to czterordzeniowa, ośmiowątkowa jednostka i7-7700 HQ o taktowaniu 2,8 GHz. Wspiera ją 16 GB pamięci RAM DDR4-2400. Obraz jest wyświetlany z wykorzystaniem układu graficznego Nvidia GeForce GTX 1050 Ti. Specyfikację uzupełnia niezwykle wydajny dysk M.2 SSD Combo o pojemności 128 GB oraz nośnik talerzowy 1 TB. Takie połączenie zapewnia wydajność pozwalającą na uruchomienie wszystkich najnowszych gier.

Zobacz również:

  • Najlepsze obudowy komputerowe 2022
  • Świetny, nowy flagowiec w dobrej cenie i do tego jeszcze laptop za darmo? To możliwe tylko w tej promocji
Test laptopa MSI GS63 7RE