Test laptopa Microsoft Surface Book

W skrócie:

Microsoft Surface Book to niesamowity popis technologii, połączonej z doskonałym (i unikalnym) designem (laptop hybrydowy!), świetną jakością wykonania i robiącą wrażenie specyfikacją.

Zalety:

  • Dobra jakość wyświetlacza
  • Dobre mocowanie tabletu

Wady:

  • Cena
  • Grubszy i cięższy od ultrabooków o tej przekątnej ekranu

Na rynku jest pięć modeli Microsoft Surface Book, z których najwyższa oferta to Surface Book z Intel Core i7 Skylake z 16 GB pamięci RAM i procesorem graficznym Nvidia. Wyniki benchmarków tego modelu powalają, ale musimy podkreślić, że model Core i5 oferuje lepszą opłacalność biorąc pod uwagę cenę.

Microsoft Surface Book jest kanciasty, z nieco nietypowym kształtem w przypadku laptopa 3:2, ale przyzwyczailiśmy się do tego szybko. Wyświetlacz PixelSense o przekątnej 13,5 cala jest zachwycający, o wyraźnej gęstości 267ppi. Odbicia, jasność i kąty widzenia wszystkich kolorów - to wszystko jest tutaj obecne. Sam Microsoft Surface Book jest wykonany ze stopu magnezu, lżejszego i bardziej wytrzymałego niż aluminium.

Microsoft Surface Book rozdziela się na ekran ważący 724g z akumulatorem 18Wh i klawiaturą 860g z akumulatorem 51Wh (żywotność baterii wynosi 16 godzin, 25 minut). Najbardziej uderzająca część tego projektu to jednak "dynamiczny zawias", który wygląda świetnie i poprawia równowagę.

W Microsoft Surface Book znajdziesz porty USB 3.0 (x2), Mini-DisplayPort i czytnik kart SD. USB-C lub Thunderbolt 3 brakuje, ale jest to wciąż niesamowity przykład technologii laptopa-tabletu z systemem Windows.

Pozostaje tylko istotna kwestia: czy możesz sobie pozwolić na taki wydatek? Jeżeli masz odpowiednie środki, a kwota 7200 zł nie jest da Ciebie zbyt wygórowana, warto rozważyć zakup tego modelu.

Test laptopa Microsoft Surface Book

Microsoft Surface Book