Test odkurzacza automatycznego Miele Scout RX1 Robot

W skrócie:

Bardzo dokładny odkurzacz automatyczny z wieloma trybami odkurzania

Zalety:

  • Nie zostawia luk zbiera wszyskto
  • 120 min pracy na baterii

Wady:

  • Cena
  • Mały zbiornik na kurz

Swoim wyglądem odkurzacz Miele Scout RX1 bardzo przypomina tradycyjnego robota sprzątającego. To okrągłe urządzenie jest wyposażone w dwie szczotki wirujące, umieszczone na przedzie urządzenia. Na spodzie znajduje się szczotka obrotowa, która gwarantuje skuteczne czyszczenie dywanów. Urządzenie jest dość wąskie, dzięki czemu bez problemu mieści się pod większością mebli.

Wirujące szczotki, w połączeniu z okrągłym kształtem urządzenia, ułatwiają odkurzaczowi Miele dotarcie wszędzie tam, gdzie jest to konieczne. System nawigacyjny ułatwia odkurzanie wzdłuż krawędzi i w rogach pomieszczeń. W trybie odkurzania rogów („Corner”) robot najpierw odkurza całe pomieszczenie, a dopiero na końcu zwraca szczególną uwagę na rogi. Odkurzacz wychwytuje najmniejsze nawet cząsteczki kurzu, które dzięki zamontowanemu filtrowi nie wydostają się z pojemnika na kurz o pojemności 600 ml.

Czas pracy baterii wynosi około 2 godzin. W trybie automatycznym urządzenie Miele Scout RX1 samodzielnie odkurza podłogi, a następnie automatycznie wraca do bazy na ładowanie. W trybie turbo-odkurzania sprzątanie całego domu trwa znacznie krócej. Podobnie do większości automatycznych odkurzaczy, urządzeniem można sterować za pomocą zdalnego pilota sterowanie. Ponadto na górze odkurzacza umieszczono dodatkowe przyciski sterowania. Pasek magnetyczny umożliwia zablokowanie dostępu do wybranych pomieszczeń.

Test odkurzacza automatycznego Miele Scout RX1 Robot