iRobot Roomba 980

Odkurzacz iRobot Roomba 980 to kolejne kosztowne rozwiązanie, którego sugerowana cena detaliczna wynosi około 799 GBP. Posiada kamerę, która ułatwia pokonywanie przeszkód i mapowanie obszaru odkurzania. Urządzenie można sparować z aplikacją mobilną iRobot Home za pośrednictwem łącza Wi-Fi, by zaplanować proces sprzątania i uprościć konfigurację odkurzacza.

W skrócie:

Bardzo sprytyny odkurzacz dokładnie wiedzący na jakim terenie się znajduje

Zalety:

  • Aplikacja mobilna
  • Nie wymaga oczyszczania szczotki z włosów

Wady:

  • Brak szczotki z twardym włosiem
Ranking: Ranking odkurzaczy automatycznych - porównanie 10 najlepszych robotów sprzątających w Polsce. Jaki odkurzacz automatyczny kupić?

Podobnie jak wiele automatycznych odkurzaczy dostępnych na rynku, iRobot Roomba 980 ma okrągły kształt i niską konstrukcję, dzięki czemu mieści się pod większością mebli. Pod spodem wszystko jednak wygląda nieco inaczej. Odkurzacz nie posiada obrotowej szczotki z twardym włosiem, ale jest wyposażony w dwa ekstraktory AeroForce z filtrami HEPA. Nie zmienia to faktu, że nadal wykonuje porządną robotę w zakresie czyszczenia dywanów dzięki możliwości wyczucia momentu najechania na dywan. Wtedy zwiększa się siła ssania odkurzacza. Co ważne, konstrukcja nie wymaga oczyszczania szczotki z włosów.

iRobot Roomba 980

Zobacz również:

  • Jaki robot sprzątający do 1500 zł? Wybraliśmy atrakcyjne modele, którymi warto się zainteresować
  • Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: