Test routera Linksys EA7500

Linksys wprowadził do sprzedaży dwuzakresowy router bezprzewodowy EA1900 Max-Stream obsługujący technologię MU-MIMO – umożliwiającą jednoczesne przesyłanie danych do wielu podłączonych urządzeń.

W skrócie:

Ciekawy router do domu

Zalety:

  • MU-MIMO
  • Przypisywanie ręczne do pasm

Wady:

  • Szybkość wysyłania oraz obierania

EA1900 obługuje trzy strumienie danych i pracuje w dwóch pasmach bezprzewodowych: 2,4 i 5 GHz. Dwa pasma dostarczające łączną przepustowość do 1,9 Gb/s . Pasmo 802.11b/g 2,4 GHz do 600 Mb/s, a 802.11ac 5 GHz do 1300 MB/s. Czynności wymagające szerszego pasma, takie jak, strumieniowanie wideo w rozdzielczości 4K czy gry on-line mogą zostać ręcznie przypisane przez użytkownika do szybkiej sieci 5 GHz, natomiast starsze urządzenia oraz mniej wymagające procesy do pasma 2,4 GHz.

Technologia MU-MIMO zapewnia nieprzerwane i jednoczesne połączenia bezprzewodowe z urządzeniami takimi jak odtwarzacze online HD, telewizory 4K, tablety czy konsole. Przetestowaliśmy urządzenie i wypadło dość przeciętnie. Szybkość wysyłania w warunkach realnych na poziomie 120 Mb/s jest dość przeciętna z uwagi na cenę urządzenia. Szybkość pobierania w warunkach realnych również na zachwyca na poziomie 86 Mb/s.

Zobacz również:

  • Test routerów z dużym zasięgiem | Jaki router kupić?