Test telewizora Hisense 65M5500

Ten stosunkowo tani 65-calowy telewizor 4K HDR, którego specyfikacja zadaje kłam jego cenie. Może to być dobre rozwiązanie dla użytkowników szukających tanich, ale dużych telewizorów. Z daleka wygląda elegancko, ale z bliska widać, że ma w sobie sporo plastiku. Posiada cztery wejścia HDMI, ale tylko dwa z nich obsługują standard HDCP 2.2. Dostępne są również trzy porty USB, cyfrowe złącze audio, tradycyjne wyjścia wideo i złącze Ethernet. Do wyboru jest tuner Freeview HD lub satelitarny.

W skrócie:

Niemniej jednak, ogółem, jest to sporych gabarytów telewizor, który mimo wszystko można uznać za solidny i wartościowy zakup

Zalety:

  • Jakość obrazu
  • Wysoki poziom szczegółowości i żywości barw

Wady:

  • Tylko 2 złącza HDMI obługują standard HDCP 2.2
  • Jakość dźwięku

Platforma Smart jest dość podstawowa, ale można na niej znaleźć kluczowe usługi przesyłania strumieniowego. Zarówno Netflix, jak i Amazon obsługują technologię 4K. Zapewniony jest także dostęp do aplikacji BBC iPlayer i YouTube. Odtwarzacz multimediów oferuje wsparcie dla plików w wielu formatach, w tym MKV i FLAC. Telewizor nie obsługuje jednak technologii 3D.

Jakość obrazu jest lepsza niż można by spodziewać się za tę cenę. Telewizor ma wysoki poziom szczegółowości i żywości barw. Światło ultrafioletowe jest delikatnie nierówne, co jest jednak widoczne tylko w całkowicie ciemnych sekwencjach. Tryb HDR bywa „niezdyscyplinowany”, ponieważ intensywność światła ultrafioletowego często jest wzmacniana ze stratą dla szczegółowości obrazu.

Zobacz również:

  • Biedronka znów zaskakuje. W ofercie pojawiły się telewizory znanego producenta
  • Recenzja: Hisense ULED Smart TV 55U7HQ - sprawdzam telewizor stworzony na Mundial w Katarze [RECENZJA]

Największą słabością tego telewizora jest prawdopodobnie detekcja ruchu. Brakuje trybów interpolacji, które pozwoliłyby na zachowanie szczegółów. Procesor obrazu Ultra Smooth Motion jest używany tylko w celu wygładzenia wychyleń w płaszczyźnie poziomej.

Jakość dźwięku również nie zachwyca, dlatego warto zainwestować w dodatkową listwę dźwiękową.

Test telewizora Hisense 65M5500

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: