Test telewizora JVC LT-42C550

W skrócie:

To dobre rozwiązania dla użytkowników szukających taniego telewizora spełniającego swoje zdania. Nie należy jednak spodziewać się więcej od tak niskiego zakresu cenowego

Zalety:

  • Cena
  • Dobry design

Wady:

  • Jakość audio
  • Brak poziomu prawdziwej czerni

Ceny telewizorów 4K UHD mogą spadać, ale nadal istnieje zapotrzebowanie na tanie telewizory w technologii Full HD. Jeśli kupujesz telewizor do drugiego pokoju lub sypialni, budżet może spowodować, że zdecydujesz się na mniejszą liczbę pikseli.

Model JVC LT-42C550 jest jednym z wielu tańszych modeli. Łączność obejmuje trzy wejścia HDMI, tradycyjne wejście wideo, wejście VGA PC, cyfrowe wyjście audio, jeden port USB i złącze Ethernet, zgodnie ze specyfikacją Freeview HD. Brakuje jednak inteligentnych rozwiązań łączności.

Port USB może służyć jako funkcja oglądania z opóźnieniem („timeshift”) dla podłączonego dysku twardego lub odtwarzacza multimediów.

Zobacz również:

  • Marvel – premiery w 2021 roku. Co nas czeka? [Aktualizacja 21.07.2021r.]
  • Recenzja: JVC LT-32VAF5000

O ile nie należy oczekiwać zbyt wiele w zakresie przetwarzania obrazu, obraz w standardzie 1080p jest wystarczająco wyraźny. Należy jednak zwrócić uwagę na wstępne ustawienia. Tryby Standard, Movie i Dynamic gwarantują nadmierną poprawę odwzorowania krawędzi i nie można tego zmienić. Są jednak dostępne ustawienia użytkownika, które umożliwiają zmniejszenie ostrości obrazu i poprawę brzydkich konturów.

Odwzorowanie barw jest typowe dla tańszych telewizorów LED LCD (tonacje skóry wyglądają nieco nienaturalnie) i nie ma poziomu prawdziwej czerni. Ale zmniejszenie jasności i wzmocnienie kontrastu wystarczą, by otrzymać lepszy obraz. Jakość audio można z pewnością opisać jako dość słabą.

Test telewizora JVC LT-42C550