Test telewizora Samsung UE49KS7000

W skrócie:

Ogólnie rzecz biorąc, ten wysoce wydajny telewizor 4K HDR warto rozważyć ze względu na jego doskonałą jakość

Zalety:

  • Dobre odwzorowanie kolorów
  • Rozdzielczość ruchu

Wady:

  • Audio
  • Brak technologii 3D

Model KS7000 siedzi w słodkim sosie telewizorów Quantum Dot SUHD TV od Samsunga. Ten 49-calowy telewizor 4K HDR może pochwalić się inteligentną platformą internetową najwyższych lotów, obsługiwaną przez Tizen. Aplikacje Smart Hub obejmują Netflix i Amazon w technologii 4K oraz kluczowe usługi telewizji na życzenie, a także bogactwo popularnych gier. Nawigacja jest szybka dzięki procesorowi Quad Core.

Telewizor Freeview HD / Satellite 7-Series korzysta z osobnej skrzynki przyłączeniowej One Connect od Samsunga. Łączy się on z ekranem za pośrednictwem dedykowanego kabla pępowinowego. Połączenia obejmują wejścia HDMI, wszystkie w standardzie HDCP 2.2, trzy porty USB, cyfrowe optyczne wyjście audio i łącze Ethernet / Wi-Fi. Telewizor posiada w zestawie również dwa kontrolery – jeden tradycyjny i jeden uproszczony.

Wydajność obraz HDR tego telewizora ze średniej półki jest niesamowicie dobra, produkując skuteczne szczytowe podświetlenia, które naprawdę nadają głębi filmom i grom. Co niespotykane w telewizorach z oświetleniem dolnym krawędziowym to to, że posiada on certyfikat Ultra HD Premium, który gwarantuje szczytową jasność na poziomie 1000 nitów – chociaż nie jest w stanie utrzymać tak wysokie poziomu naświetlenia przez długi czas. Korzystając z filtra Quantum Dot, telewizor dostarcza głębokie i dokładnie odwzorowane kolory. Poziomy czerni są zachwycające. Rozdzielczość ruchu również jest wysoka, co sprawia, że to doskonały wybór dla entuzjastów sportu.

Wydajność dźwięku jest mniej imponująca, chociaż dwa mikrogłośniki skierowane w dół mają dość sporo mocy na poziomie 40W.

Test telewizora Samsung UE49KS7000