Test telewizora Sony KD-55XD9305

Sony daje kolejną szansę technologii OLED za swoje wysokiego stylu pieniądze, tworząc ultracienki telewizorem 4K HDR z krawędziowym podświetleniem. Kluczem do designu tego urządzenia jest inteligentny Slim Backlight Drive, podczas gdy delikatności kosmetyczne obejmują złoty pasek biegnący wzdłuż ramy.

W skrócie:

Ogólnie ujmując, model XD93 to innowacyjny ekran UHD. Jeśli szukasz pięknie zaprojektowanego telewizora LED HDR, warto zwrócić uwagę na ten model

Zalety:

  • Jakość obrazu
  • Płynność obrazu

Wady:

  • Cena
  • System mógłby być lepszy

Telewizor posiada cztery wejścia HDMI, wszystkie w standardzie HDCP 2.2, a także wejścia AV, trzy porty USB, optyczne cyfrowe audio i łącze Ethernet/Wi-Fi.

Platforma Smart jest obsługiwana przez system operacyjny Android od Google’a w połączeniu z EPG YouView dostarczającym pełen zestaw podstawowych usług na życzenie. Telewizor posiada dwa tunery satelitarne i podwójny Freeview. Usługi transmisji strumieniowej obejmują takie usług, jak Netflix i Amazon Instant Video, obie w technologii 4K. Telewizor jest kompatybilny z technologią 3D.

Zobacz również:

  • Biedronka znów zaskakuje. W ofercie pojawiły się telewizory znanego producenta
  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [05.06.2023]

Jakość obrazu jest wysoka. Slim Backlight Drive w inteligentny sposób paruje dwa moduły oświetleniowe LED z podwójnymi przewodami oświetleniowymi, które dzielą ekran w proporcji 50/50. Technika umożliwia wzmocnienie kontrastu.

Przetwarzanie obrazu jest pierwsza klasa. Majsterkowanie z funkcjami Black Adjust (Medum), Auto Local Dimming i X-Tended Dynamic Range daje prawdziwie kinowy wygląd. Posługiwanie się ruchem pozostaje mocną stroną Sony, co sprawia, że to doskonały telewizor dla kibiców dowolnej dyscypliny sportowej.

Wydajność dźwięku jest w dużej mierze funkcjonalna. W pewnym momencie użytkownik może zdecydować się na osobne źródło dźwięku.

Test telewizora Sony KD-55XD9305

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: