Test telewizora Sony ZD9 Series

Kluczem do sukcesu tego modelu jest unikalny i wszechstronny Backlight Master Drive od Sony, które obejmuje nieokreśloną liczbę dokładnie skalibrowanych diod LED sterowanych przez autorski algorytm oświetlenia. Umożliwiają one podświetlenie telewizora Sony ZD9 tak, by działał on z niespotykaną precyzją. Telewizor nie ma problemu z dostarczeniem pewnego rodzaju podświetlenia widmowe, które sprawiają, że HDR naprawdę błyszczy!

W skrócie:

65-calowy telewizor Sony ZD9 może być sprzedawany w astronomicznej cenie, ale stanowi również najlepsze wdrożenie technologii HDR na telewizorach LED, które widzieliśmy w tym roku

Zalety:

  • Konstrukcja obudowy
  • Jakość obrazu

Wady:

  • Cena
  • Audio

Imponująca jest również konstrukcja telewizora. Ramka obudowy telewizora ZD9 jest wykończona w kolorze różanego złota, zaś połączenia są schowane pod wyskakującymi panelami. Posiada cztery wejścia HDMI, wszystkie kompatybilne z HDCP 2.2, a także cyfrowe optyczne wyjście audio oraz Ethernet/Wi-Fi. Obsługiwany jest również format Active 3D.

Telewizor ZD9 obsługuje system operacyjny Android na telewizory. Może być to czasami nieeleganckie, ale nie brakuje usług streamingu. Obejmują one takie serwisy jak Netflix, Amazon Video (oba kompatybilne z technologią 4K) i YouTube, a także pełen zestaw funkcji Catch-Up TV dzięki uprzejmości nakładki programu telewizyjnego YouView.

Zobacz również:

  • Biedronka znów zaskakuje. W ofercie pojawiły się telewizory znanego producenta
  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! (02.05.2023)

Jakość obrazu jest wyjątkowa. Poza funkcją Backlight Master Drive, telewizor jest wyposażony w nowy procesor obrazu X1 Extreme HDR, który wykonuje wspaniałą robotę ze wszystkimi źródłami, nawet jeśli nie są one w rozdzielczości 4K.

Jeśli telewizor ma jakąś piętę Achillesową, jest to audio. Mały karp (który przypadkowo jest tym, na co brzmi), biorąc pod uwagę ogólną doskonałość tego wspaniałego telewizora. Prawdopodobnie i tak skończy się na korzystaniu z listwy dźwiękowej

Test telewizora Sony ZD9 Series

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: