Test wideorejestratora Nextbase 112

W skrócie:

Generalnie rzecz biorąc, polecalibyśmy raczej dołożenie niewielkiej sumy pieniędzy i wybranie jakiejś kamery 1080p, jednak jeśli Twój budżet jest naprawdę ograniczony, 112 nie jest aż tak złym wyborem.

Zalety:

  • Łatwe w obsłudze menu
  • Niewielkie rozmiary

Wady:

  • Nagrania nocą

112 jest następcą modelu 102. Ten dość tani wideorejestrator posiada ten sam uchwyt na zatrzask co 412GW, dlatego bardzo łatwo można wyjąć go z samochodu, by przerzucić nagrany materiał na komputer lub nawet wykonać podczas kolizji kilka zdjęć.

To jedyna kamera na tej liście, która nagrywa w rozdzielczości zaledwie 1280x720 pikseli. Jeśli chodzi o widoczność detali, z pewnością wygląda to gorzej niż w przypadku pozostałych modeli na rynku, jednak 120-stopniowe soczewki sprawiają, że niektóre elementy, np. numery tablic rejestracyjnych, wyglądają na większe niż są w rzeczywistości. Jakość za dnia jest naprawdę w porządku, by zobaczyć jakiś szczegół, wystarczy spauzować wideo.

Niestety nagrania nocne są bardzo słabej jakości – ciężko w ogóle dostrzec jakiekolwiek szczegóły. Mimo to, wydaje nam się, że w razie wypadku, ciągle będzie dało się udowodnić, co się zdarzyło.

Zobacz również:

  • Jaką kamerę samochodową kupić? Przegląd popularnych wideorejestratorów

Niestety nie ma żadnych dodatkowych funkcji, jak GPS czy Wi-Fi; na 2-calowym ekranie nie da się także obejrzeć nagranego materiału. Mimo to model 112 jest całkiem przyjemny, a dodatkowo dość niewielki i posiada łatwe w obsłudze menu.