Test zestawu słuchawkowego do gier Astro A50

Cena za Astro A50 może wydawać się dość wysoka, jednak biorąc pod uwagę niesamowity design, jakość dźwięku i wygodę, którą oferują, nie jesteśmy zaskoczeni.

W skrócie:

Pod względem komfortu użytkowania, zestaw Astro A50 sprawdza się doskonale – my korzystaliśmy z nich czasami ok.5/6 godzin i nie odczuwaliśmy żadnego dyskomfortu. A wszystko dzięki miękkiemu materiałowi, który został użyty w podkładkach usznych i delikatnemu w dotyku paskowi na głowę.

Zalety:

  • Wysoka jakość dźwięku
  • Żywotna bateria

Wady:

  • Dedykowane jednej konsoli

Astro A50 to słuchawki bezprzewodowe, które posiadają nadajnik 5GHz; czas opóźnienia jest niski, a jakość dźwięku wysoka; żywotność baterii to ok. 15 godzin. Słuchawki mogą pochwalić się dźwiękiem przestrzennym 7.1 Dolby, więc jesteś świadomy tego, co Cię otacza i możesz zyskać przewagę w grze. Astro 50 wychwytuje nawet najlżejszy dźwięk, w tym np. odgłosy piasku skrzypiącego pod butami, dzięki czemu nadaje się także na urządzenia VR.

Słuchawki wyposażone są również w technologię MixAmp, a w połączeniu z Astro Command Center (na pecety i komputery Mac), umożliwiają użytkownikom dostosowanie ustawień audio do różnych gier. Podczas gdy wcześniejsze modele Astro z linii A wyposażone były w fizyczne przyciski do zmiany ustawień, A50 posiada jeden przełącznik po zewnętrznej stronie słuchawki, który umożliwia przełączanie między trzema ustawieniami w sposób spontaniczny.

Zobacz również:

  • Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

W słuchawkach niektórych producentów możliwa jest tylko ograniczona kustomizacja; Astro natomiast poszedł o krok dalej – w tym modelu można wymieniać różne elementy zestawu, od muszli słuchawkowych aż po pasek (nie można wymienić tylko mikrofonu). Osoby zainteresowane dostosowywaniem zestawu słuchawkowego mogą kupić dodatkowe akcesoria ze strony internetowej Astro (można też np. wymienić poduszki na skórzane, by zredukować hałas).

Jedynym problemem jest to, że słuchawki nie są uniwersalne: jedna wersja będzie nadawała się na PS4/PS3/PC/Maca, a druga na Xboxa One/ pecete i Maca (po zakupie nie można ich już wymienić).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: