Test zestawu słuchawkowego do gier Creative Sound Blaster Evo Wireless

W skrócie:

Biorąc pod uwagę niską cenę i wielofunkcyjność, to sprzęt dla tych, którzy chcą mieć wszystkiego po trochu i nie przepłacić.

Zalety:

  • Wszechstronna konstrukcja
  • Bezprzewodowy

Wady:

  • Mikrofon rejestruje dźwięki otoczenia

Creative Sound Blaster Evo Wireless nie jest najlepszym zestawem słuchawkowym, ani też nie nadaje się do nagrywania w grach komputerowych, głównie przez to, że mikrofon dość mocno rejestruje dźwięki otoczenia. Jednak jego wieloplatformowa i wszechstronna konstrukcja sprawia, że jest to dobra opcja dla tych, którzy chcą mieć wszystkiego po trochu.

Zestaw jest bezprzewodowy – z innymi urządzeniami łączy się za pomocą Bluetootha oraz NFC, a także 3,5-milimetrowego wejścia i kabla USB.

Słuchawki o lekkiej konstrukcji są łatwe w przenoszeniu, dzięki czemu świetnie nadaje się do słuchania muzyki (nawet podczas biegania).

Zobacz również:

  • Creative Live! Mic M3 - profesjonalny mikrofon z mnóstwem nowoczesnych rozwiązań
  • Nvidia GeForce RTX 4000 – wszystko, co już wiemy [Aktualizacja 20.09.2021]

Jakość dźwięku nie jest najlepsza; częstotliwość dźwięku układająca się w strukturę V; średnie basy są mocno zaznaczone, a średnie dźwięki wycofane. Plusem jest świetna scena dźwiękowa, co sprawia, że jest dobrym wyborem dla graczy.

Możliwości nagrywania są całkiem niezłe, ale biorąc pod uwagę, że jest to zestaw słuchawkowy, który jest również przeznaczony do użytku mobilnego, mikrofon odbiera wiele zewnętrznych dźwięków (nawet takich drobnych, jak pisanie na klawiaturze).