Test zestawu słuchawkowego do gier Creative Sound BlasterX H5

Creative Sound BlasterX H5 jest jednym z najbardziej komfortowych zestawów słuchawkowych, z jakimi mieliśmy do czynienia, a w połączeniu z fantastyczną jakością dźwięku stanowi jeden z lepszych zestawów w ogóle.

W skrócie:

Jeśli zależy Ci na dobrym dźwięku, a niekoniecznie na możliwościach nagrywania (tj. nie planujesz tworzyć filmów dokumentalnych z dźwiękiem), ten zestaw jest zdecydowanie wart swojej ceny.

Zalety:

  • Komfortowy zestaw
  • Dobra jakość dźwięku

Wady:

  • Słabe nagrywanie dźwięku

W komplecie dostajemy kable, które da się odłączać oraz mikrofon, dzięki czemu zestawu można używać zarówno na komputerze, jak i po podłączeniu do smartfona. Oba kable wyposażone są w gniazdo 3,5 mm, co oznacza, że będziesz ograniczony tylko przez swoją kartę dźwiękową i fakt, czy posiadasz dobre warunki do nagrywania. Jakość dźwięku jest fantastyczna; efekty basowe są bardzo dobre, podobnie jak dźwięki średnie i wysokie. Nawet w porównaniu do zwykłych słuchawek dźwiękowych, H5 bez mikrofonu również oferuje dobrą jakość. Także nagłośnienie zestawu jest imponujące, co sprawia, że BlasterX H5 jest świetnym wyborem dla graczy.

Niestety, jego zdolności nagrywania są nieco słabsze, dźwięk wydaje się stłumiony. Oczywiście, wszystko będzie zależało od Twojej karty dźwiękowej, jednak podczas naszych testów okazało się, że pod tym względem H5 wypada nieco blado.

Zobacz również:

  • Tyle możliwości za takie pieniądze? Creative Zen Air to słuchawki, które trzeba mieć
  • Najtańsze karty graficzne - skorzystaj z wyjątkowych okazji! [31-03-2023]