Test zestawu słuchawkowego do gier Fnatic Duel Modular Headset

W skrócie:

Biorąc pod uwagę wymienione wady, cena wydaje się nieco zawyżona.

Zalety:

  • Wymienialne elementy

Wady:

  • Poduszki na uszy za cienkie
  • Zbyt elastyczny mikrofon

Fnatic Gear produkuje między innymi peryferyjne sprzęty do gier; Duel jest jego pierwszym zestawem słuchawkowym. Jeśli wydaje Ci się, że coś przypomina, masz rację – jest to nowa wersja słuchawek duńskiej firmy Aiaiai – TMA 2, z pewnymi udoskonaleniami od Fnatic.

Podobnie jak w przypadku innych modularnych zestawów słuchawkowych, można w nim wymienić pasek na głowę, głośniki, poduszki nauszne i mikrofony, a każdy z elementów możesz znaleźć w ofercie firmy.

Niestety nie mamy do wyboru ani opaski, ani głośników, ale możemy znaleźć inne nauszniki i mikrofon. Wymiana elementów jest szybka i łatwa, a na dodatkowe elementy dostaje się specjalny woreczek, dzięki czemu możesz zabierać je ze sobą.

Zobacz również:

  • Jakie słuchawki do pracy zdalnej? Najlepsze modele do Hangouts, Teams, Skype i Zoom [RANKING 2022]

Zestaw wykonany jest z matowego, czarnego tworzywa sztucznego (poduszki są natomiast ze skóry) z kilkoma jasnymi, żółto-pomarańczowymi akcentami. Jest to z najlepszych designów, jakie widzieliśmy. Tych słuchawek możesz bez skrępowania używać nawet podczas podróży.

Jakość dźwięku jest również świetna. Zintegrowane głośniki 40 mm (model S02 firmy Aiaiai) mają piękny, wyważony profil dźwiękowy z wyraźnymi odcieniami, co oznacza, że sprawdzają się idealnie zarówno do słuchania muzyki, gier, jak i oglądania filmów, i innych.

Kilkoma elementami jesteśmy jednak niestety rozczarowani. Poduszki na uszy są tak cienkie, że nawet przy niewielkiej wadze zestawu słuchawkowego szybko się okazało, że sprawiają one spory dyskomfort, a używane podczas podróży, zaprzeczały logice modularnego designu.

Choć mikrofon oferuje fantastyczną jakość dźwięku, jest nieco zbyt elastyczny – ciągle musieliśmy poprawiać jego ułożenie. Poza tym, nie ma także kontroli dźwięku poza znajdującym się na mikrofonie przyciskiem wyciszającym.

W przyszłości z pewnością pojawi się więcej modułów Fnatic, które będą kompatybilne z dostępnymi modułami TMA-2.