Test zestawu słuchawkowego do gier HyperX Cloud Stinger

W skrócie:

HyperX Cloud Stinger jest budżetowym zestawem słuchawkowym, który zdecydowanie wyróżnia się w swej kategorii cenowej.

Zalety:

  • Wyróżnią się w swoim przedziale cenowym
  • Wygodne i lekkie

Wady:

  • Problem z kompatybilnością

Głównym minusem jest problem z kompatybilnością (patrz: notka na dole).

Zestaw słuchawkowy jest wykonany z plastiku; na obu muszlach słuchawkowych znajdziemy logo HyperX. Posiada nieodłączalny kabel z 3,5-milimetrowym wejściem, co oznacza, że można go podłączyć do telefonu i do konsoli. Jeśli chodzi o podłączanie do komputera, zestaw posiada przedłużacz zakończony dwoma 3,5-milimetrowymi gniazdami liniowym i mikrofonowym.

Po prawej stronie znajduje się pokrętło głośności. Po lewej stronie jest natomiast mikrofon, który można szybko wyciszyć, podnosząc go w górę.

Słuchawki są bardzo wygodne, konstrukcja z tworzywa sztucznego zapewnia lekkość, a miękka wyściółka zarówno w muszlach, jak i na opasce sprawia, że można w nich grać wiele godzin.

Jakość nagrywania Stinger jest bardzo dobra jak na zestaw w tej cenie (pamiętaj jednak, że będzie to w dużej mierze zależało też od Twojej karty dźwiękowej).

Jakość dźwięku jest naprawdę fantastyczna – było do dla nas dość sporym zaskoczeniem. Niskie dźwięki przechodzą ładnie w sub-basy, zapewniając głęboki ton. Średni bas jest dość mocny, ale lekko wzburzony i nieskoordynowany. Średnie dźwięki są nieco przerywane, ale bardzo dokładne i nieprzesadzone.

Wysokie dźwięki rozciągają się dość wysoko i mają dobrą jakość, która jednak nieco spada pod koniec. Ogólnie dźwięk jest świetny, życzylibyśmy sobie jednak nieco więcej głębi.

Jeśli szukasz niedrogiego zestawu słuchawkowego, HyperX Stinger jest jednym z najlepszych, jakie możemy polecić w tym przedziale cenowym.

Uwaga: podczas testowania zestawu słuchawkowego na płycie głównej Z77 (nawet z kartą dźwiękową USB) stwierdziliśmy, że zestaw słuchawkowy nie wykrywa żadnych mikrofonów. Miało to miejsce również przy chipsetach Intela starszej generacji, a więc ma to związek z 3.5-milimetrowymi wtyczkami słuchawek i płyt głównych starszej generacji.

Jeśli masz problemy z zainstalowaniem mikrofonu, skontaktuj się z firmą, a wyślą Ci prawdopodobnie kartę dźwiękową USB.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier