HyperX Cloud Stinger

W skrócie:

HyperX Cloud Stinger jest budżetowym zestawem słuchawkowym, który zdecydowanie wyróżnia się w swej kategorii cenowej.

Zalety:

  • Wyróżnią się w swoim przedziale cenowym
  • Wygodne i lekkie

Wady:

  • Problem z kompatybilnością

Głównym minusem jest problem z kompatybilnością (patrz: notka na dole).

Zestaw słuchawkowy Cloud Stinger jest wykonany z plastiku; na obu muszlach słuchawkowych znajdziemy logo HyperX. Posiada nieodłączalny kabel z 3,5-milimetrowym wejściem, co oznacza, że można go podłączyć do telefonu i do konsoli. W celu użycia na PC, przedłużacz zakończony jest dwoma 3,5-milimetrowymi gniazdami liniowym i mikrofonowym. Po prawej stronie znajduje się pokrętło głośności. Po lewej stronie jest natomiast mikrofon, który można szybko wyciszyć, podnosząc go w górę. Słuchawki są bardzo wygodne. Konstrukcja z tworzywa sztucznego zapewnia lekkość, a miękka wyściółka zarówno w muszlach, jak i na opasce sprawia, że można w nich grać wiele godzin. Jakość nagrywania Stinger jest bardzo dobra jak na zestaw w tej cenie (pamiętaj jednak, że będzie to w dużej mierze zależało też od Twojej karty dźwiękowej).

Jakość dźwięku jest naprawdę fantastyczna – było to dla nas dość sporym zaskoczeniem. Niskie dźwięki przechodzą ładnie w sub-basy, zapewniając głęboki ton. Średni bas wypada mocno, ale jest lekko wzburzony i nieskoordynowany. Średnie dźwięki są nieco przerywane, ale bardzo dokładne i nieprzesadzone. Wysokie rozciągają się w dużym zakresie i mają dobrą jakość, która jednak nieco spada pod koniec. Ogólnie brzmienie jest świetne, życzylibyśmy sobie jednak nieco więcej głębi. Jeśli szukasz niedrogiego zestawu słuchawkowego, HyperX Stinger jest jednym z najlepszych, jaki możemy polecić w tym przedziale cenowym.

Uwaga: podczas testowania zestawu słuchawkowego na płycie głównej Z77 (nawet z kartą dźwiękową USB) stwierdziliśmy, że nie wykrywa on żadnych mikrofonów. Miało to miejsce również przy chipsetach Intela starszej generacji, a więc ma to związek z 3.5-milimetrowymi wtyczkami słuchawek i płyt głównych starszej generacji. Jeśli masz problemy z zainstalowaniem mikrofonu, skontaktuj się z firmą, a wyślą Ci prawdopodobnie kartę dźwiękową USB.