Test zestawu słuchawkowego do gier Logitech G231 Prodigy

W skrócie:

Logitech G231 Prodigy to zestaw słuchawkowy w przystępnej cenie, który oferuje doskonałą jakość dźwięku i jeszcze lepsze możliwości nagrywania.

Zalety:

  • Jakość nagrywania wyróżnia produkt na tle innych w tej cenie

Wady:

  • Przewodowe
  • Cienki kabel

Zestaw posiada częstotliwość, która tworzy strukturę w kształcie litery V, co skutkuje dobrym (niekontrolowanym) basem, cofniętymi średnimi tonami i ładnymi wysokimi; istnieje też sub-bas, ale jest nieco wycofany. Scena dźwiękowa jest imponująca, co zawdzięczamy głównie 40-milimetrowym głośnikom. Zestaw, podobnie jak G933 posiada głęboki dźwięk, który ma w grach dość duże znaczenie.

Jakość nagrywania wyróżnia G231 w tej kategorii cenowej. Jest bardzo dokładna, ale nieco w kształcie V. Dźwięk nie jest przytłumiony, a mikrofon można wsunąć do słuchawek, kiedy z niego nie korzystamy.

Zestaw słuchawkowy jest podłączony za pomocą 3,5-milimetrowego gniazda (byliśmy rozczarowani, że wejście nie jest pozłacane), jednak na plus musimy dodać, że spodobał nam się przycisk do kontrolowania głośności. Poza tym, warto zwrócić jeszcze uwagę, że kabel jest wyjątkowo cienki – można go przypadkowo przeciąć.

Słuchawki są wygodne i posiadają wymienne wkładki, które można myć. Jeśli chodzi o kolorystykę, jest to połączenie czerni z pomarańczem, które nie przypadnie do gustu wszystkim. Opaska jest regulowana, a muszle można obracać, by jak najlepiej je dopasować.