Test zestawu słuchawkowego do gier Plantronics RIG 500E

Plantronics RIG 500E ma wymienną konstrukcję głośników, w której są dostępne zarówno zamknięte, jak i otwierane. Logo ESL (Electronic Sports League) na pudełku świadczy o tym, że zestaw jest skierowany bezpośrednio do graczy.

W skrócie:

Słuchawki są naprawdę wygodne i łatwo można je dopasować do rozmiaru głowy; doskonale sprawdzają się podczas długich sesji gier.

Zalety:

  • Wszystko da się dostosować pod swoje potrzeby

Wady:

  • Technologia Dolby 7.1 nie zachwyciła nas

Ten zestaw jest jednym z nielicznych na rynku, w którym można wymienić zarówno opaskę na głowę, mikrofon, jak i głośniki, a nawet kable.

W pakiecie znajdują się dwa zestawy głośników, które podłącza się przez 3.5-milimetrowe wejście, opaska na głowę, 3.5-milimetrowy, czteromodowy przedłużacz (dzięki któremu można używać słuchawek z urządzeniem przenośnym), kartę dźwiękową USB, która posiada technologię Dolby, a także mikrofon, który ma wbudowaną funkcję wyciszania (po skierowaniu go w górę).

Zobacz również:

  • Pracujesz zdalnie? Z tym słuchawki zostaniesz królem Hangouts, Teams, Skype i Zoom
  • Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Modułowa konstrukcja umożliwia dostosowanie dźwięku do preferencji użytkownika. Głośniki z zamknięciem tylnym zapewniają lepszy efekt basu na niskich tonach i lepszą izolację, podczas gdy głośniki otwarte odtwarzają bardziej przestrzenny i pozwalają na usłyszenie nawet cichych dźwięków w grze, jak np. zbliżające się kroki.

Oba zestawy oferują imponującą reprodukcję dźwięku i są świetne zarówno do gry, jak i słuchania muzyki; zestaw oferuje ponadto 24-bitowe możliwości audio, umożliwiając odtwarzanie wysokiej jakości plików dźwiękowych.

Jakość nagrywania jest zdecydowanie lepsza niż w przypadku innych zestawów dostępnych na rynku; także mikrofon odtwarza wyraźny dźwięk bez żadnych zakłóceń. Zintegrowana karta dźwiękowa USB uzupełnia zestaw, jako że nie wykrywa on komputerowej karty dźwiękowej.

Zestaw wyposażony jest również w technologię Dolby 7.1 (poprzez fizyczny przycisk na karcie dźwiękowej USB), jednak nas ta funkcja nie zachwyciła i zrezygnowaliśmy z jej używania.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: