Test zestawu słuchawkowego do gier Razer Man O’War Wireless

Jak wypada Razer Man O’War Wireless w porównaniu ze swoim ponad dwa razy droższym rywalem Astro A50? Chociaż ten model pracuje na technologii 2.4GHz, a nie 5GHz jak A50, jego pasmo zapewnia bardziej niezawodny sygnał bez zwiększenia czasu odpowiedzi.

W skrócie:

Generalnie rzecz biorąc, Razer Man O'War to świetny i intuicyjny zestaw słuchawkowy do gier, który spokojnie mógłby mieć przynajmniej dwa razy wyższą cenę.

Zalety:

  • Cena
  • Jakość wykonania

Wady:

  • Brak stacji dokującej

Zapewnia także 7.1 wirtualny dźwięk przestrzenny, dzięki wsparciu Razer Surround i 50-milimetrowym przetwornikom z magnesu neodymowego, dzięki którym jakość dźwięku jest naprawdę zachwycająca. Audio można również dalej modyfikować za pomocą aplikacji Razer Synapse. Podczas pierwszego podłączenia słuchawek będziesz musiał przejść przez wirtualną konfigurację dźwięku przestrzennego 7.1, która pozwoli dopasować dźwięk do Twoich własnych upodobań.

W zestawie brakuje stacji bazowej, którą zazwyczaj dostajemy w przypadku innych słuchawek. Jak zatem podłączyć je do komputera? W sposób bardzo intuicyjny. Odbiornik USB jest wbudowany bezpośrednio w zestaw słuchawkowy. Aby go wyjąć, wystarczy nacisnąć znajdujący się na nim przycisk, a następnie włożyć do wybranego sprzętu. Chociaż zestaw może być ładowany tylko za pośrednictwem kabla USB, żywotność baterii jest dość imponująca – podczas długich sesji wytrzymuje ok. 14 godzin na jednym ładowaniu, natomiast podczas korzystania przez ok. 2 godziny dziennie, może wytrzymać nawet tydzień.

Zobacz również:

  • Razer pokazał nowe laptopy, kamerkę i... poduszkę, która jest głośnikiem. Chcę mieć to w domu
  • Najlepsze oferty na procesory. Podpowiadamy, gdzie kupić najtaniej [24-03-2023]

Jeśli chodzi o design, Man O'War wygląda jak standardowy, bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do gier z ogromnymi, miękkimi muszlami, które doskonale sprawdzają się przy dłuższym użytkowaniu. Dość niezwykłą cechą jest obecność dwóch przycisków do regulacji głośności na obu słuchawkach.

Wynika to z faktu, że słuchawki przekazują nam dwa różne rodzaje treści: głos i grę. Jeśli ustawi się je prawidłowo, można mieszać ze sobą dźwięk z gry i głos z czatu, dostosowując odpowiednio poziom głośności w konkretnej słuchawce. Zestaw posiada również wysuwany mikrofon z jednokierunkowym wysięgnikiem, który pozwala na ustawienie go w dowolnej pozycji, a także algorytm zapewniający lepszą reprodukcję głosu.

Poza tym, na zakończeniu mikrofonu znajduje się wskaźnik LED, dzięki któremu niemożliwe jest, by niepowołane osoby usłyszały treści, które nie są dla nich przeznaczone (np. podczas konwersacji na Skypie).

Jak to bywa w urządzeniach Razer, także tu dostajemy wsparcie Chroma, pozwalające na zmianę koloru logo Razer na zestawie słuchawkowym lub zsynchronizowanie go z innymi urządzeniami peryferyjnymi obsługującymi Chroma.